Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

Karlovarský kraj – Podpora získání odborné kvalifikace učitelů základních a středních škol

istockphoto-1147384791-170667a
Share Button

Dotace na podporu právnických osob vykonávajících činnost základních a středních škol zřizovaných územně samosprávnými celky a dobrovolnými svazky obcí na území Karlovarského kraje s cílem napomoci k zajištění zákonem daných předpokladů na odbornou kvalifikaci učitelů základních a středních škol.

Příjem žádostí:

  • Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena od 7. 4. 2022 od 9.00 hod. do 14. 4. 2022 od 16.00 hod.

Příjemci podpory:

  • Právnická osoba vykonávající činnost základní nebo střední školy zřizovaná územně samosprávným celkem nebo dobrovolným svazkem obcí na území Karlovarského kraje.

Typy podporovaných aktivit:

  • Dotační program se zřizuje za účelem podpory právnických osob vykonávajících činnost základních a středních škol zřizovaných územně samosprávnými celky a dobrovolnými svazky obcí na území Karlovarského kraje s cílem napomoci k zajištění zákonem daných předpokladů na odbornou kvalifikaci učitelů základních a středních škol.
  • Vytváření podmínek pro všestranný rozvoj kraje a o potřeby jeho občanů včetně rozvoje lidských zdrojů a zvýšení vzdělanostní úrovně obyvatelstva a zabezpečení finanční podpory v této oblasti z rozpočtu kraje.

Forma a výše podpory:

  • Pro dotační program je vyčleněna částka 400 000 Kč z rozpočtu Karlovarského kraje pro rok 2022.
  • Výše dotace v jednotlivém případě (rozumí se jedna žádost) smí činit maximálně 25 000 Kč pro právnickou osobu vykonávající činnost základní nebo střední školy zřizovanou krajem a maximálně 12 500 Kč pro právnickou osobu vykonávající činnost základní nebo střední školy zřizovanou obcí nebo dobrovolným svazkem obcí za předpokladu spoluúčasti jejího zřizovatele minimálně ve stejné výši.
  • Minimální výše dotace v jednotlivém případě není stanovena

Specifika a omezení:

  • Žadatel může podat více než jednu žádost, a to samostatně za každého studujícího učitele, pro něhož žádá o finanční podporu.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>