Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

MD ČR – COVID-BUS linka II

bus-2460482_960_720
Share Button

Podpora podnikatelů v nepravidelné autobusové dopravě postižených celosvětovým šířením onemocnění COVID-19 způsobeného virem SARS-CoV-19 a zasažených důsledky opatření2 souvisejících s pandemií onemocnění. Podpora je zaměřena na posílení likvidity, zachování provozu těchto podnikatelů a udržení nabídky stávajících služeb a pracovních míst.

Příjem žádostí:

 • Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena od 24. června 2021 do 24. července 2021.

Příjemci podpory:

 • Oprávněným žadatelem je subjekt, který:
  • a) je fyzickou osobou nebo právnickou osobou, která byla ke dni 5. října 2020 daňovým rezidentem České republiky,
  • b) je držitelem koncese „Silniční motorová doprava“, druh „osobní silniční doprava provozovaná vozidly určenými pro přepravu více než 9 osob včetně řidiče“ minimálně od 30. září 2019 a v souladu s § 9 odst. 3 zákona č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě, v platném znění, měl autobusy k požadovanému období nahlášeny příslušnému dopravnímu úřadu, a
  • c) provozuje nepravidelnou autobusovou dopravu na území České republiky, nebo nepravidelnou autobusovou dopravu z ČR do zahraničí a zpět, čímž zajišťuje přepravy pro objednatele, např. cestovní kanceláře a agentury za účelem realizace služeb cestovního ruchu, zejména zájezdů.

Typy podporovaných aktivit:

 • Podpora pokrývá kritické období na jaře 2020, od 5. října do 31. prosince, přičemž je kalkulovaná tak, aby podpořila schopnost žadatelů splácet své závazky vzniklé i v druhé polovině roku 2020, ve které nedošlo k předpokládanému oživení dopravního trhu.

Forma a výše podpory:

 • Maximální částka podpory:
  •  2 500 000 Kč s tím, že s ohledem na kurz CZK/EUR ke dni vydání rozhodnutí, nesmí být překročena částka 100 000 EUR na podnik/skupinu podniků do nevyčerpaného limitu DR podniku/skupiny podniků.

Specifika a omezení:

 • Za oprávněného žadatele se nepovažují organizační složky státu, státní příspěvkové organizace, státní fondy, státní podniky a subjekty převážně financované nebo řízené státem.
 • Rozhodné období: od 5. října 2020 do 31. prosince 2020.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>