Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

MD ČR – COVID-BUS linka

bus-2460482_960_720
Share Button

Dotace pro podnikatele, který podniká v oboru silniční veřejné linkové osobní dopravy na území České republiky, je držitelem příslušné koncese, měl k rozhodnému období vydanou licenci na provozování vnitrostátní komerční veřejné linkové autobusové dopravy nebo licenci nebo povolení na provozování mezinárodní veřejné komerční linkové autobusové dopravy mezi místem v ČR a zahraničím i provozoval v rozhodném období dle předloženého schváleného jízdního řádu veřejnou komerční linkovou autobusovou dopravu.

Příjem žádostí:

 • Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena od 19. května do 18. června 2021.

Příjemci podpory:

 • Podnikatel (fyzická nebo právnická osoba), který:
  • podniká v oboru silniční veřejné linkové osobní dopravy na území České republiky,
  • je držitelem koncese „Silniční motorová doprava“, druh „osobní silniční doprava provozovaná vozidly určenými pro přepravu více než 9 osob včetně řidiče“,
  • měl k rozhodnému období vydanou licenci na provozování vnitrostátní komerční veřejné linkové autobusové dopravy nebo licenci nebo povolení na provozování mezinárodní veřejné komerční linkové autobusové dopravy mezi místem v ČR a místem v zahraničí,
  • provozoval v rozhodném období dle předloženého schváleného jízdního řádu veřejnou komerční linkovou autobusovou dopravu, a – ke dni 14. března 2020 byl daňovým rezidentem České republiky.

Typy podporovaných aktivit:

 • Dotace pro podporu podnikatelů ve veřejné komerční linkové autobusové dopravě v roce 2020.
 • Neinvestiční dotace na kompenzování výpadku tržeb v roce 2020 s rozhodným obdobím od 12. března 2020 do 30. června 2020 formou ex post.

Forma a výše podpory:

 • Maximální částka podpory:
  • Výše podpory se bude odvozovat od emisní třídy autobusu (vyšší emisní třída = novější autobus = menší dopad na životní prostředí = vyšší pořizovací cena autobusu) s tím, že se musí jednat o autobus v emisní třídě EURO2 a vyšší. Dále se bude zohledňovat samotná kapacita autobusu.

Specifika a omezení:

 • Příjemcem dotace nemůže být územní samosprávný celek a obchodní společnost, ve které veřejný funkcionář uvedený v § 2 odst. 1 písm. c) zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů, ve znění pozdějších předpisů, nebo jím ovládaná osoba vlastní podíl představující alespoň 25 % účasti společníka v obchodní společnosti.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>