Přeskočit na obsah

MV-GŘ HZS ČR — Dotace pro jednotky SDH obcí ‑JSDH-V2-2024 Pořízení nového dopravního automobilu nebo požárního přívěsu pro hašení

Investiční dotace je určena pro jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí na pořízení nového dopravního automobilu nebo požárního
přívěsu pro hašení.

 

Příjem žádostí:

 • Datum podání žádostí o podporu: od 14. srpna 2023 ve 12:01 hod. do 25. září 2023 ve 23:59 hod.

Příjemci podpory:

 • Obec zřizující jednotku sboru dobrovolných hasičů obce, která je v rámci plošného pokrytí území kraje jednotkami požární ochrany zařazena v kategorii JPO II, JPO III nebo JPO V a splňuje následující podmínku: 
  • a) není, v případě žádosti na pořízení dopravního automobilu, vybavena automobilem s kabinou osádky se sedadly pro 8 a více osob, vybaveným zvláštním výstražným zařízením, který byl prvně registrován v České republice nebo některé zemi EU (doložené na příslušném technickém průkazu) dne 1. ledna 2008 nebo později anebo
  • b) není, v případě žádosti na pořízení požárního přívěsu pro hašení, vybavena PH, který byl prvně registrován v České republice nebo některé zemi EU (doložené na příslušném technickém průkazu) dne 1. ledna 2008 nebo později. Další podmínkou je vybavení zřizovatele jednotky SDH obce vozidlem s tažným zařízením vhodným pro tažení PH.

Typy podporovaných projektů:

 • Dotace se poskytuje na: 
  • a) DA vyrobený na podvozku kategorie 1 pro městský provoz nebo kategorie 2 pro smíšený provoz v provedení základním a s kabinou osádky se sedadly pro nejméně 8 osob. DA může být doplněn požárním přívěsem nákladním nebo
  • b) PH s novou přenosnou motorovou stříkačkou.

Forma a výše podpory:

 • Dotace může dosáhnout až 70 % uznatelných nákladů projektu (akce), maximálně však 450 tis. Kč.
 • Plánovaná výše dotačních prostředků činí celkem pro obě výzvy 410 mil. Kč. Tato výše se však vzhledem k procesu schvalování státního rozpočtu na rok 2024 může změnit.
 • O rozdělení alokace dotačních prostředků pro obce v rámci jednoho kraje mezi výzvy JSDH_V2 a JSDH_V3 rozhodne příslušný HZS kraje.

Specifika a omezení:

 • Žadatel nesmí zahájit zadávací řízení na výběr dodavatele pro pořízení DA nebo PH před schválením dokladů o dodržení TP a před vydáním dokumentu „Registrace akce“.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

8 komentářů na “MV-GŘ HZS ČR — Dotace pro jednotky SDH obcí ‑JSDH-V2-2024 Pořízení nového dopravního automobilu nebo požárního přívěsu pro hašení”

 1. Lenka Šťastná

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda mohu dotaci použít na koupi repasovaného záchranného auta značky CAS 32 T 815, které je po kompletní repasi. Plánovaná cena jsou 2mil. Kč.
  Děkuji

  1. Bc. Kateřina Čočková
   Bc. Kateřina Čočková

   Dobrý den,

   ve výzvě se píše, že je podporována pouze koupě nové CAS.
   Případně bych si tuto informaci ještě ověřila u kontaktní osoby programu: Ing. Jakuba Nebesáře, tel. 950 819 804, e‑mail: jakub.nebesar@grh.izscr.cz.

   S pozdravem, KČ

 2. Martin Rosocha - Velitel JSDH Kraslice
  Martin Rosocha - Velitel JSDH Kraslice

  Chtěl bych se zeptat jestli je možné tyto prostředky použít také na nové zásahové vozidlo typu DA — 12 ? Tím myslím bez vody jen na přepravu osob a jiného vybavení pro zásah.
  S pozdravem Martin Rosocha

  1. Bc. Kateřina Čočková
   Bc. Kateřina Čočková

   Dobrý den,

   dle podmínek tohoto dotačního titulu je možné dotaci čerpat na pořízení nebo rekonstrukci cisternové automobilové stříkačky CAS. Více info ZDE — Vyhlášení typů techniky a výše dotace pro rok 2016.

   S pozdravem, KČ

 3. Petr Novák

  Zdravím,chápu to dobře,že lze žádat o starší techniku,ale cena musí být nad 1 mil. korun?Děkuji za odpověď

  Petr Novák

  1. Bc. Kateřina Čočková
   Bc. Kateřina Čočková

   Dobrý den, pane Nováku,

   dotace je určena na nákup nového zařízení, případně na rekonstrukci/renovaci stávajícího. Jsou podporovány projekty od 1 mil. Kč.

   S pozdravem, KČ

 4. Michal Štěpánek - starosta obce Němčice
  Michal Štěpánek - starosta obce Němčice

  Máme zájem zakoupit starší cisternu — Karosa pro naši zásah. jednotku, hodnota vozidla je ale určitě menší než 1.milion. Může se také žádat o dotaci ?
  děkuji za odpověď.
  Štěpánek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru