Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

MV – GŘ HZS ČR – Zabezpečení akceschopnosti JSDH obcí

fire-1006924__340
Share Button

Účelová neinvestiční dotace na výdaje jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí poskytovaná obcím prostřednictvím krajů a hl. m. Prahy z rozpočtu MV-GŘ HZS ČR.

Příjem žádostí:

  • Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena do 27. února 2020.

Příjemci podpory:

  • Obec, zřizovatel jednotky SDH obce, zařazené v kategorii JPO II nebo JPO III dle platného nařízení kraje k zabezpečení plošného pokrytí území kraje jednotkami PO.

Typy podporovaných aktivit:

  • Zabezpečení akceschopnosti jednotky SDH obce kategorie JPO II 7 , může žádat obec, zřizovatel jednotky SDH obce, zařazené v kategorii JPO II dle platného nařízení kraje k zabezpečení plošného pokrytí území kraje jednotkami PO.
  • Mzdové výdaje a zákonné pojistné člena – zaměstnance vykonávajícího službu v jednotce SDH obce kategorie JPO II nebo JPO III jako svoje zaměstnání v pracovním poměru může žádat obec, zřizovatel jednotky SDH obce, zařazené v kategorii JPO II nebo JPO III dle platného nařízení kraje k zabezpečení plošného pokrytí území kraje jednotkami PO.

Forma a výše podpory:

  • 1. Na jednotku SDH obce zařazenou v kategorii JPO II zabezpečující jeden organizovaný výjezd se poskytuje dotace pro obce ve výši maximálně 150 000 Kč.
  • 2. Na jednotku SDH obce zařazenou v kategorii JPO II, zabezpečující dva organizované výjezdy se poskytuje dotace pro obce ve výši maximálně 300 000 Kč.
  • 3. Na mzdové výdaje a zákonné pojistné člena – zaměstnance vykonávajícího službu v jednotce SDH obce kategorie JPO II nebo JPO III jako svoje zaměstnání v pracovním poměru dle zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů a v souladu s § 68 odst. 3 zákona o požární ochraně, se poskytuje dotace pro obce ve výši maximálně 60 000 Kč/člen – zaměstnanec.

Specifika a omezení:

  • Dotaci lze poskytnout pouze na základě žádosti evidované elektronickou cestou prostřednictvím portálu RISPF.
  • Žádost o dotaci vyplňuje žadatel na každou jím zřizovanou jednotku SDH obce zvlášť.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>