Přeskočit na obsah

MV — HZS ČR Investiční dotace pro JSDH obcí — Pořízení nového dopravního automobilu nebo požárního přívěsu pro hašení

Dotace vybraným obcím na pořízení nového dopravního automobilu nebo požárního přívěsu pro jednotky požární ochrany.

Příjem žádosti:

 • Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena do 22. srpna 2022.

Příjemci podpory:

 • Obec zřizující jednotku sboru dobrovolných hasičů obce, která je v rámci plošného pokrytí území kraje jednotkami požární ochrany zařazena v kategorii JPO II, JPO III nebo JPO V a splňuje následující podmínku: 
  • a) není, v případě žádosti na pořízení dopravního automobilu, vybavena automobilem s kabinou osádky se sedadly pro 8 a více osob, vybaveným zvláštním výstražným zařízením, který byl prvně registrován v České republice nebo některé zemi EU
   (doložené na příslušném technickém průkazu) v roce 2007 nebo později anebo
  • b) není, v případě žádosti na pořízení požárního přívěsu pro hašení, vybavena PH, který byl prvně registrován v České republice nebo některé zemi EU (doložené na příslušném technickém průkazu) v roce 2007 nebo později.

Typy podporovaných projektů:

 • Dotace se poskytuje na: 
  • a) DA vyrobený na podvozku kategorie 1 pro městský provoz nebo kategorie 2 pro smíšený provoz, s celkovou hmotností nepřesahující 3500 kg, v provedení základním a s kabinou osádky se sedadly pro nejméně 8 osob. DA může být doplněn požárním přívěsem nákladním nebo
   b) PH s novou přenosnou motorovou stříkačkou.

Forma a výše podpory:

 • Dotace může dosáhnout až 70 % uznatelných nákladů projektu (akce), maximálně však 450 tis. Kč.

Specifika a omezení:

 • Žadatel nesmí zahájit zadávací řízení na výběr dodavatele pro pořízení DA nebo PH před schválením dokladů o dodržení TP a před vydáním dokumentu „Registrace akce“.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

8 komentářů na “MV — HZS ČR Investiční dotace pro JSDH obcí — Pořízení nového dopravního automobilu nebo požárního přívěsu pro hašení”

 1. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda mohu dotaci použít na koupi repasovaného záchranného auta značky CAS 32 T 815, které je po kompletní repasi. Plánovaná cena jsou 2mil. Kč.
  Děkuji

  1. Bc. Kateřina Čočková

   Dobrý den,

   ve výzvě se píše, že je podporována pouze koupě nové CAS.
   Případně bych si tuto informaci ještě ověřila u kontaktní osoby programu: Ing. Jakuba Nebesáře, tel. 950 819 804, e‑mail: jakub.nebesar@grh.izscr.cz.

   S pozdravem, KČ

 2. Martin Rosocha - Velitel JSDH Kraslice

  Chtěl bych se zeptat jestli je možné tyto prostředky použít také na nové zásahové vozidlo typu DA — 12 ? Tím myslím bez vody jen na přepravu osob a jiného vybavení pro zásah.
  S pozdravem Martin Rosocha

  1. Bc. Kateřina Čočková

   Dobrý den,

   dle podmínek tohoto dotačního titulu je možné dotaci čerpat na pořízení nebo rekonstrukci cisternové automobilové stříkačky CAS. Více info ZDE — Vyhlášení typů techniky a výše dotace pro rok 2016.

   S pozdravem, KČ

 3. Zdravím,chápu to dobře,že lze žádat o starší techniku,ale cena musí být nad 1 mil. korun?Děkuji za odpověď

  Petr Novák

  1. Bc. Kateřina Čočková

   Dobrý den, pane Nováku,

   dotace je určena na nákup nového zařízení, případně na rekonstrukci/renovaci stávajícího. Jsou podporovány projekty od 1 mil. Kč.

   S pozdravem, KČ

 4. Michal Štěpánek - starosta obce Němčice

  Máme zájem zakoupit starší cisternu — Karosa pro naši zásah. jednotku, hodnota vozidla je ale určitě menší než 1.milion. Může se také žádat o dotaci ?
  děkuji za odpověď.
  Štěpánek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru