Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

Nadace OSF – Grantová výzva programu Stronger Roots: Posílení sítí, koalic a platforem neziskových organizací

hands-2847508__340
Share Button

Nadace OSF vyhlašuje druhou grantovou výzvu v programu Stronger Roots. Podpoří v ní české, slovenské a maďarské sítě neziskových organizací, jež chtějí získat nové členy nebo partnery z neziskového sektoru, byznysu či politiky a dokáží překlenout názorové rozdíly a spolupracovat na řešení problémů.

Příjem žádostí:

  • Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena do 9. června 2020 ve 13:00.

Příjemci podpory:

  • Aktuální grantová výzva je určena sítím, platformám, střešním organizacím či jiným společným iniciativám neziskových organizací. Ve výzvě mohou žádat o podporu na tzv. transverzální spolupráci, tedy na projekty, v nichž osloví organizace či jednotlivce s odlišnými názory nebo z jiného prostředí, s nimiž dosud příliš nespolupracovaly.

Typy podporovaných aktivit:

  • Podpora české, slovenské a maďarské sítě neziskových organizací, jež chtějí získat nové členy nebo partnery z neziskového sektoru, byznysu či politiky a dokáží překlenout názorové rozdíly a spolupracovat na řešení problémů.
  • Rozšířit jejich členskou základnu, ale i překlenout ideologické či geografické rozdíly, obohatit se navzájem a posílit spolupráci.
  • Projekty mohou obsahovat například pořádání diskuzí či jiných setkání, společné vytváření akčních plánů, spuštění komunikačních kanálů mezi organizacemi v různých částech země, zapojení dárců do vytváření strategií nebo třeba zapojení politiků do analýzy problému.

Forma a výše podpory:

  • Neziskové sítě mohou žádat o grant ve výši od 10 000 do 40 000 Euro na projekty v délce 12 – 18 měsíců.

Specifika a omezení:

  • Grantová výzva je dvoukolová – v prvním kole podávají žadatelé jen stručný online koncept v angličtině.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>