Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

Poskytování dotací z rozpočtu města Kadaně na podporu podnikání pro II. pololetí roku 2022

napoli-bread-1614188__340
Share Button

Dotace z rozpočtu města za účelem podpory podnikání, podpory nových podnikatelských subjektů nebo podpory již stávajících podnikatelských subjektů v katastrálním území města Kadaně.

Příjem žádostí:

Příjemci podpory:

  • Fyzická osoba, právnická osoba.

Typy podporovaných aktivit:

  • 1) Účelem finanční podpory prostřednictvím dotací na podporu podnikání je zlepšit kvalitu a pestrost nabídky stávajících služeb či produktů ve městě. Oživit prázdné provozovny, přivést podnikatele a zákazníky do města, a tím zvýšit dostupnost služeb občanům.
  • 2) Účelem dotace je zvýšit rozvoj podnikatelského prostředí v Kadani prostřednictvím stimulace k zakládání nových podnikatelských subjektů, zvyšováním zaměstnanosti obyvatelstva ve formě samostatné výdělečné činnosti fyzických osob, a tím vytvoření podmínek pro vznik nových pracovních příležitostí a zvýšení hospodářské prosperity.
  • 3) Podpora činnosti začínajících a stávajících podnikatelů v Kadani pomocí dotace, prostřednictvím níž bude zajištěno vytvoření podmínek pro úspěšné nastartování jejich podnikatelských aktivit.

Forma a výše podpory:

  • Předpokládaný objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města na tento program pro rok 2022 činí 800 000 Kč.
  • Na základě rozhodnutí Rady města Kadaně o dotaci do 50 000 Kč a Zastupitelstva města Kadaně o dotaci nad 50 000 Kč o poskytnutí dotace, uzavře poskytovatel dotace s příjemcem písemnou veřejnoprávní smlouvu o poskytnutí dotace.
  • Maximální výše dotace na jeden podnikatelský záměr činí 200 000 Kč.
  • Minimální výše dotace na jeden podnikatelský záměr činí 10 000 Kč.

Specifika a omezení:

  • Žadatel může podat jen jednu žádost o dotaci.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>