Přeskočit na obsah

Vyhlášení výzvy Rozvoj

Dotace na pořízení nových technologických zařízení s vyššími technickými a užitnými parametry a realizace projektů zvyšující efektivnost procesů. Oprávněnými žadateli jsou podnikající právnické či fyzické osoby, kteří splňují definici MSP.

Příjem žádostí:

 • Příjem registrační žádosti od 16. 6. 2014 do 16. 7. 2014 do 12:00 hod.
 • Příjem plné žádosti od 16. 6. 2014 do 1. 9. 2014 do 12:00 hod.

Příjemci podpory:

 • Malý a střední podnik, který má uzavřena 2 po sobě jdoucí zdaňovací období

Typy podporovaných projektů:

 • Podporované aktivity musí směřovat do zpracovatelského průmyslu a obchodu nebo do průřezových odvětví (např. biotechnologie, nanotechnologie, optoelektronika, atd.).
 • Dlouhodobý hmotný majetek — nákup strojů a zařízení, které nebyly předmětem odpisu, včetně software zajišťujícího jejich funkčnost.
 • Dlouhodobý nehmotný majetek — náklady na pořízení patentových licencí souvisejících s nákupem strojů a zařízení.

Forma a výše podpory:

 • Dotace je poskytována v rozmezí 1 — 30 mil. Kč ve výši 45 % způsobilých výdajů projektu pro malé podniky a ve výši 35 % způsobilých výdajů projektu pro střední podniky.

Specifika a omezení:

 • Projekt musí být realizován na území regionů se soustředěnou podporou státu a na území regionů s vyšší mírou nezaměstnanosti.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.
[mpress_banner banner=“7145”]

10 komentářů na “Vyhlášení výzvy Rozvoj”

 1. Michal Adelt

  Dobrý den,
  mám zájem o dotaci na minipivovar a ubytovací zařízení do 20ti lůžek. Vlastním nemovitost k rekonstrukci v malém městě a tento objekt by byl k tomuto záměru ideální.
  Je možné dotaci získat?
  Děkuji,

  1. Kateřina Čočková

   Dobrý den,

   pokud s podnikáním začínáte, pak lze uvažovat o dotaci pro mikropodniky (existence firmy do 5 let, méně než 10 zaměstnanců). Výše dotace je stanovena na 45 %. Z dotace můžete objekt zrekonstruovat na pivovar, nakoupit potřebné strojní zařízení k výrobě. S projekty minipivovarů máme celkem bohaté zkušenosti.
   Co se týká ubytovacího zařízení…s největší pravděpodobností tento záměr z mikropodniků podpořit nepůjde. Cestovní ruch bude v novém programovém období 2014–2020 podporován pouze v rámci agroturistiky s tím, že žadatelem musí být zemědělský podnikatel.

   V případě dalších dotazů jsem Vám k dispozici.
   Pokud s projektem budete potřebovat pomoci, můžete se na nás obrátit.

   S pozdravem, KČ

 2. Rigbyová

  Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu,zda je možná dotace na rekonstrukci a provoz bistra ve Val.Kloboukách.Děkuji moc za odpověď Rigbyová

  1. Kateřina Čočková

   Dobrý den, paní Rigbyová,

   abych pravdu řekla, vhodnou dotaci budeme hledat těžko. Spíše je podporován zpracovatelský a výrobní průmysl.
   Jedinou možností se mi zdají být prostředky kraje, který podporuje rozvoj podnikání. Také záleží na tom, o jakou částku by se mělo jednat.

   S pozdravem, KČ

 3. jozikjaros

  Dále jsem začal provozovat prodejnu s regionálními a českými výrobky, nyni pracuji na otevření další, je možno na to získat dotace na rozjezd.Děkuji Járos

  1. Kateřina Čočková

   Dobrý den ještě jednou,

   pokud se jedná o prodejnu potravin, teoreticky je možné opět žádat přes Program rozvoje venkova. Záleží však na tom, jaké oblasti podnikání budou ve výzvě podporovány.
   Anebo finanční podpory ještě nabízí SZIF. Jedna z podpor se zaměřuje právě na kvalitní a regionální potraviny. Avšak podpora je určena pro výrobce, producenty.
   Kdybyste vyráběl nějaké vlastní potravinářské či zemědělské produkty, na tento záměr je mnohem snazší získat dotaci.

   S pozdravem,

 4. jozikjaros

  Děkuji za info.Mám nemovitost kde bych chtěl tuto investici vybudovat.Jaký je postup na získáni této dotace.Děkuji Járos

  1. Kateřina Čočková

   Dobrý den,

   nejdříve je zapotřebí počkat na vypsání vhodné výzvy. Nevím, zda spadáte do Programu rozvoje venkova (obce do 2 000 obyvatel) anebo do OP Podnikání a inovace (alespoň 2letá účetní historie) — tato podpora je aktuálně otevřena. Poté se vypracujete projekt, který se skládá z projektové žádosti, projektové dokumentace, zda se jedná o rozsáhlejší rekonstrukci, pak i stavební povolení. Poté orgán vyhodnocuje žádosti (2–3 měsíce). 

   Pokud si chcete zajistit to, aby Vám vyhovující výzva neutekla, zkuste pouvažovat o naší službě tzv. monitoringu. Služba spočívá v tom, že Vám všechny Vaše záměry ohlídáme a budeme Vás o nich včas informovat.

   S přáním hezkého dne,

 5. jozikjaros

  Mám zájem o dotace na výstavbu minipivovaru ve své nemovitosti u Třeboně, kde je v provozu restaurace se sálem pro 270 lidí a obchod, dalši se připravuje.Ďěkuji Járos

  1. Kateřina Čočková

   Dobrý den,

   dotace na výstavbu pivovaru se nabízejí. Zpracovávali jsme už několik podobných projektů. Je možné získat dotaci na výstavbu, rekonstrukci, nakoupení strojního zařízení atd. Výše dotace se pohybuje okolo 45 %.
   Zrovna nyní je otevřena výzva OP Podnikání a inovace — Rozvoj. Z této podpory je možné nakoupit nové strojní zařízení, avšak je zapotřebí mít alespoň 2letou účetní historii. Pokud ji nemáte, tak potom je pro Vás vhodná podpora tzv. mikropodniků. Ta bude otevřena až v rámci nového programového období 2014–2020.

   Pokud by Vás zajímalo více informací, můžete se na mě obrátit.

   S pozdravem, KČ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru