TA ČR – 3. veřejná soutěž programu DELTA 2

Technologická agentura ČR informuje o přípravě 3. veřejné soutěže Programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací. Cílem programu je zvýšit množství konkrétních výsledků aplikovaného výzkumu v oblastech, v nichž existuje shoda se zahraničním partnerem, které budou úspěšně zavedeny do praxe a posílí tak konkurenceschopnost zúčastněných podniků a výzkumných organizací, a to podporou bilaterální, případně multilaterální spolupráce českých a zahraničních účastníků.
Příjem žádosti:
-
Soutěžní lhůta začíná dnem 13. 5. – 14. 7. 2021.
Příjemci podpory:
- Výzkumné organizace.
- Podniky.
Typy podporovaných projektů:
- Program je zaměřen na podporu spolupráce, která spadá do kategorie aplikovaného výzkumu (zahrnuje průmyslový výzkum, experimentální vývoj nebo jejich kombinaci). Podporovány jsou společné projekty českých podniků a výzkumných organizací se záštitou TA ČR a zahraničních partnerů s předpokládanou (nikoliv bezpodmínečně nutnou) záštitou zahraničních technologických a inovačních agentur či jiných obdobných institucí (tyto partnerské agentury či instituce jsou označovány souhrnně jako „zahraniční organizace“).
- Cílem programu je zvýšit množství konkrétních výstupů/výsledků aplikovaného výzkumu v oblastech, v nichž existuje shoda se zahraničním partnerem. Tyto výstupy/výsledky budou úspěšně zavedeny do praxe a posílí tak konkurenceschopnost zúčastněných podniků a výzkumných organizací, a to podporou bilaterální, případně multilaterální spolupráce českých a zahraničních účastníků.
- Cílů programu bude dosaženo podporou společných projektů uskutečňovaných uchazeči z ČR a uchazeči ze zahraničí v oblastech, které jsou pro dané země perspektivní. Podporovány budou projekty zaměřené na konkrétní výstupy/výsledky v aplikovaném výzkumu k získání nových poznatků a dovedností pro vývoj nových nebo podstatně zdokonalených výrobků, postupů nebo služeb, a k novému výrobku, postupu či službě. Vybrané projekty zároveň musí reagovat na aktuální či budoucí potřeby dané země.
Forma a výše podpory:
- V této veřejné soutěži se předpokládá rozdělit 300 mil. Kč mezi příjemce.
- Maximální částka finanční podpory vynaložená na jeden projekt je neomezená.
- Maximální míra podpory na jeden projekt je 74 % celkových uznaných nákladů.
- Minimální podíl prostředků ve výši 26 %, které musí hlavní příjemce a další účastníci projektu vynaložit na dofinancování projektu, musí hradit z neveřejných zdrojů.
Specifika a omezení:
- Termín zahájení řešení projektu je od 1. 1. 2022, nejzazším termínem pro začátek řešení projektu je 30. 3. 2022.
- Délka řešení projektu v této veřejné soutěži je minimálně 12 měsíců, maximální délka řešení projektu je 36 měsíců.
- Spolupráce s partnery, kteří mají sídlo v:
- Alberta – German-Canadian Centre for Innovation and Research (GCCIR), Če-ťiang – Zhejiang Science and Technology Department (ZSTD), Korejská republika – Korea Institute for Advancement of Technology (KIAT), Korejská republika – Korea Institute of Energy Technology Evaluation and Planning (KETEP), Tchaj-wan – Ministry of Economic Affairs (MoEA), Tchaj-wan – Ministry of Science and Technology (MoST), Ťiang-su – Jiangsu Provincial Department of Science and Technology (JSTD), Brazilská federativní republika – Brazilian Agency of Research and Industrial Innovation (EMBRAPII), Brazilská federativní republika – National Service for Industrial Training (SENAI),Québec – Consortium for Research and Innovation in Aerospace in Québec, (CRIAQ) Stát Izrael – Israel Innovation Authority (IIA), Vietnamská socialistická republika – Ministry of Science and Technology of Vietnam (MOST).
Doplňující informace:
Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.