Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

Univerzita Karlova – 5. kolo soutěže Primus

chemist-3014142__340
Share Button

Univerzita Karlova souladu se svým Dlouhodobým záměrem vyhlašuje soutěž Primus. Cílem této soutěže je podpořit vědecké pracovníky (zpravidla se zahraničními zkušenostmi) při zakládání nových vědeckých skupin a laboratoří na univerzitě. Záměrem soutěže není dodatečná podpora již existujících skupin.

Příjem žádostí:

  • Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena od  1. března 2020 do 20. dubna 2020 ( poslední možnost registrace osob mimo UK 9. dubna 2020.)

Příjemci podpory:

  • Hlavní řešitel – Zájemce s ukončeným doktorským studiem (ne více než 8 let od ukončení).
  • Ostatní členové týmu:
    • akademičtí, vědečtí, výzkumní, techničtí a odborní pracovníci, magisterští a doktorští studenti, nejpozději do 31.12. roku následujícího po podání projektu vedle hlavního řešitele musí řešitelký tým obsahovat minimálně tři studenty doktorského studia nebo post-doktorské pracovníky.

Typy podporovaných aktivit:

  • Soutěž Primus by měla zvýšit dynamiku vědecké práce včetně mobility pracovníků. Program má umožnit nejlepším mladým vědeckým pracovníkům založit novou skupinu, rozvinout vlastní nezávislý vědecký program a nabídnout špičkové prostředí pro vědeckou práci studentů zejména magisterského a doktorského stupně. Jedním z dlouhodobých cílů programu je zvýšit úspěšnost univerzity v získávání mezinárodních grantů, například grantů Evropské výzkumné rady (ERC).

Forma a výše podpory:

  • Univerzitní podpora bude maximálně do výše 1,5 mil. Kč ročně na jeden projekt.

Specifika a omezení:

  • Zahájení řešení: nejdříve 1. ledna 2021.
  • Doba řešení projektů: 3 roky (s možným prodloužením o další 2 roky).

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>