Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Dotace na reprodukci požární techniky a požární stanice

shutterstock_100299176.jpg
Share Button

Dotace vybraným obcím v rámci reprodukce požární techniky a výstavby požárních stanic pro jednotky požární ochrany je vyhlášena Hasičským záchranným sborem ČR.

Příjem žádosti:

 • Žádost se podává datovou schránkou příslušnému Hasičskému záchrannému sboru kraje nejpozději do 31. května roku předcházejícímu tomu, v němž má být dotace poskytnuta.

Příjemci podpory:

 • Obce, jejichž jednotka sboru dobrovolných hasičů obce je v rámci plošného pokrytí území kraje jednotkami požární ochrany zařazena v kategoriích JPO II, JPO III nebo JPO V.

Typy podporovaných projektů:

 • Dotace se poskytuje na pořízení nové požární techniky, na technické zhodnocení rekonstrukcí vybraných typů požární techniky a na rekonstrukci anebo výstavbu nové požární zbrojnice pro jednotku SDH obce.
 • Podprogram 1 - pořízení nebo rekonstrukce cisternové automobilové stříkačky, technické zhodnocení rekonstrukcí CAS 32 – T 815 a rekonstrukcí CAS 32 – T 815 na provedení speciální redukované pro šest osob.
 • Podprogram 2 – pořízení nového dopravního automobilu.
 • Podprogram 3 – stavba požární zbrojnice.

Forma a výše podpory:

 • Podprogram 1 - Dotace se poskytuje na CAS 7,5, CAS 10, CAS 15 nebo CAS 20 může dosáhnout až 70 % nákladů akce v běžném roce, maximálně však 2,5 mil. Kč. U technického zhodnocení dotace může dosáhnout až 50 % nákladů akce v běžném roce, maximálně však 1,5 mil. Kč. Pro redukce dotace může dosáhnout až 50 % nákladů akce v běžném roce, maximálně však 2 mil. Kč.
 • Podprogram 2 - Dotace může dosáhnout až 50 % nákladů akce v běžném roce, maximálně však 450 tis. Kč.
 • Podprogram 3 - Dotace může dosáhnout až 50 % nákladů akce v běžném roce, minimálně však 450 tis. Kč, maximálně však 4,5 mil. Kč.

Specifika a omezení:

 • Dotace se poskytuje výhradně na pořízení nové požární techniky, ve výjimečných případech i na technické zhodnocení rekonstrukcí vybraných typů požární techniky.
 • Budova rekonstruované požární zbrojnice musí být v majetku obce zřizující jednotku SDH obce.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Vaše dotazy a komentáře

 1. Lenka Šťastná napsal:

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda mohu dotaci použít na koupi repasovaného záchranného auta značky CAS 32 T 815, které je po kompletní repasi. Plánovaná cena jsou 2mil. Kč.
  Děkuji

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   ve výzvě se píše, že je podporována pouze koupě nové CAS.
   Případně bych si tuto informaci ještě ověřila u kontaktní osoby programu: Ing. Jakuba Nebesáře, tel. 950 819 804, e-mail: jakub.nebesar@grh.izscr.cz.

   S pozdravem, KČ

 2. Martin Rosocha - Velitel JSDH Kraslice napsal:

  Chtěl bych se zeptat jestli je možné tyto prostředky použít také na nové zásahové vozidlo typu DA – 12 ? Tím myslím bez vody jen na přepravu osob a jiného vybavení pro zásah.
  S pozdravem Martin Rosocha

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   dle podmínek tohoto dotačního titulu je možné dotaci čerpat na pořízení nebo rekonstrukci cisternové automobilové stříkačky CAS. Více info ZDE – Vyhlášení typů techniky a výše dotace pro rok 2016.

   S pozdravem, KČ

 3. Petr Novák napsal:

  Zdravím,chápu to dobře,že lze žádat o starší techniku,ale cena musí být nad 1 mil. korun?Děkuji za odpověď

  Petr Novák

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den, pane Nováku,

   dotace je určena na nákup nového zařízení, případně na rekonstrukci/renovaci stávajícího. Jsou podporovány projekty od 1 mil. Kč.

   S pozdravem, KČ

 4. Michal Štěpánek - starosta obce Němčice napsal:

  Máme zájem zakoupit starší cisternu – Karosa pro naši zásah. jednotku, hodnota vozidla je ale určitě menší než 1.milion. Může se také žádat o dotaci ?
  děkuji za odpověď.
  Štěpánek

  • Dobrý den pane Štěpánku,

   bohužel v případě, že Váš projekt nebude splňovat požadovanou minimální hranici na objem finančních prostředků, nemůžete o dotaci žádat.

   S pozdravem, AK


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>