Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Dotační program na podporu poskytování domácí hospicové péče v Jihomoravském kraji

shutterstock_65429458.jpg
Share Button

Program podporuje domácí hospicovou péči – smyslem této péče je umožnit nevyléčitelně nemocným pacientům v terminálním stádiu života dožití ve vlastním sociálním prostředí. 

Příjem žádosti:

  • Příjem žádostí je od 1. 3. 2018 do 14. 3. 2018.

Příjemci podpory:

  • Žádost o dotaci mohou podat fyzické nebo právnické osoby podle ustanovení § 36 odst. 1 písm. c) a § 59 odst. 2 písm. a) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení) ve znění pozdějších předpisů.

Typy podporovaných projektů:

  • Dotace z rozpočtu Jihomoravského kraje se poskytuje účelově a lze ji použít pouze na úhradu nezbytně nutných nákladů provozované služby.
  • Domácí hospicovou péči poskytuje tým zdravotnických a nezdravotnických pracovníků – lékař, zdravotní sestra, pečovatelka, sociální pracovník a dobrovolníci ve vlastním sociálním prostředí pacienta. Dobrovolníci musí být vedeni odborným pracovníkem nebo mít sami odbornou způsobilost. Zdravotnická část týmu se stará o zdravotní stav pacienta, kontrolují aktuální stav nemocného, příp. upravují medikaci tak, aby netrpěl bolestí a nemusel kvůli zdravotnickým úkonům dojíždět do zdravotnického zařízení a vyčerpávat tak svůj organizmus zbytečnou fyzickou i psychickou námahou. Sociální pracovník poskytuje podporu jak nemocnému, tak i rodinných příslušníkům. Dobrovolníci, nebo lépe dobrovolní spolupracovníci nejsou zaměstnanci hospice, ale jsou nedílnou součástí týmu, pomáhají rodině v péči o jejich blízkého, mohou zajišťovat nákupy, pomáhat s úklidem, hygienou, oblékáním, zajistit stálý dozor u pacienta po dobu nepřítomnosti příbuzného nebo během jeho odpočinku, poskytovat základní pečovatelské úkony nebo jinak pomáhat s péčí o pacienta podle svých schopností a možností, apod.

Forma a výše podpory:

  • Celková částka určená pro program je 10 mil. Kč.
  • Maximální míra podpory činí 80 % z celkových způsobilých nákladů projektu.

Specifika a omezení:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>