Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Grantový program hlavního města Prahy v oblasti zdravotnictví pro rok 2018

shutterstock_154772753.jpg
Share Button

Hlavním cílem a účelem grantového programu je podporovat zajištění dostupnosti některých zdravotních a zdravotně-sociálních služeb, podporovat prevenci, dále též podporovat zájem o aktivní vztah a odpovědnost ke zdraví a zdravému životnímu stylu, vytváření rovných příležitostí pro osoby se zdravotním postižením a rozvoj svépomocných aktivit v oblasti poradenství a podpory zdraví.

 Příjem žádostí:

 • Příjem žádostí od od 9. do 18. 10. 2017 včetně.

 Příjemce podpory:

 • A. Poskytovatelé zdravotních a sociálních služeb mimo příspěvkové organizace.
 • B. Nestátní neziskové organizace (podpora činnosti spolků, obecně prospěšných společností, církevních organizací aj.).
 • C. Nestátní neziskové organizace i poskytovatelé zdravotních a sociálních služeb mimo příspěvkové organizace zřizované HMP nebo městskými částmi.
 • D. Poskytovatelé zdravotních služeb (paliativní péče) mimo příspěvkové organizace zřizované HMP nebo městskými částmi.

Typy podporovaných projektů:

 • A. Zdravotní služby (komunitní ošetřovatelství, zejména domácí zdravotní péče, následná lůžková péče, komunitní rehabilitační péče pro osoby s těžkým zdravotním postižením, krizová a komunitní psychiatrická péče, poskytování zdravotní péče zdravotnickými pracovníky u vybraných registrovaných poskytovatelů sociálních služeb, zejména péče o osoby s demencí a rehabilitační péče).
 •  B. Doplňující služby pro osoby se zdravotním postižením a chronicky nemocné (pravidelné rehabilitační a rekondiční aktivity, poskytování hipoterapie, komplexní rehabilitace osob po cévních mozkových příhodách a poškození mozku zajišťovaná ve vlastním sociálním prostředí zdravotnickými pracovníky, rekondiční a edukační pobyty, edukace, informovanost a podpora osob s postižením, jejich rodin a osob blízkých).
 •  C. Program zdraví (zdravý start do života – podpora zdravého rozvoje dětí, zdraví mladých – projekty vedoucí ke zdravému životnímu stylu dětí a mládeže, zdravé stárnutí – podpora aktivního života seniorů a osob 50+, prevence vzniku civilizačních onemocnění, prevence rizik infekčních chorob, zlepšení duševního zdraví).
 •  D. Paliativní péče (lůžková paliativní péče, hospic, domácí paliativní péče, mobilní hospic).

Forma a výše podpory:

 • Grant se poskytuje jako jednoletý maximálně do výše 70 % rozpočtových nákladů (výdajů) na schválený projekt nebo službu. V odůvodněných případech může být procentní podíl grantu na projekt nebo službu zvýšen.

 Specifika a omezení:

 • Grant lze čerpat na úhrady nákladů (výdajů) vzniklých a uhrazených od prvního dne zahájení projektu nebo poskytování služby do posledního dne jeho ukončení, nejdéle však na úhradu nákladů (výdajů) běžného roku, tj. od 1. 1. 2018 do 31. 12. 2018 včetně.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

 Zdroj

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Vaše dotazy a komentáře

 1. Mgr. Miloslava Šroňková, členka výboru spolku napsal:

  Jsme malé sdružení zabývající se rehabilitací a rekondicí osob po poškození mozku (zejména po CMP). Existujeme už od roku l995. V nedávné době jsme přišli o svého hlavního sponzora, a proto hledáme nové formy financování.
  Naše činnost:
  - 10denní rekondiční a rehabilitační pobyt pro cca 25 osob v Železných horách
  - 1denní výlet, zaměřený zejména na poznávací oblast
  - Mikulášské setkání
  - telefonické, korespondenční a osobní setkávání podle potřeb a přání klientů
  Všichni členové sdružení souhlasí s tím, že většinu finančních povinností, vyplývajících z členství ve spolku, je třeba hradit si z vlastních prostředků.
  Děkujeme za uvážení možnosti vzájemné spolupráce.

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   pokud splníte podmínky výzvy a projekt bude správně uchopen, určitě bych v rámci této výzvy zkusila o dotaci zažádat. Oficiální podmínky naleznete ZDE. V Dokumentech ke stažení naleznete formulář žádosti.

   S pozdravem, KČ


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>