Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Podpora bydlení 2019 – Bytové domy bez bariér

a-beautiful-view-939515__340
Share Button

Cílem podpory je zkvalitnění bytového fondu odstraněním bariér při vstupu do domu a do výtahu a výstavbou výtahů v domech, které jím nejsou vybaveny a u kterých jsou k tomu stavebně technické předpoklady.

Příjem žádostí:

 • Žádosti je možné předkládat od 7. listopadu 2018 do 5. února 2019.

Příjemci podpory:

 • Příjemcem dotace je vlastník nebo spoluvlastník bytového domu, nebo společenství vlastníků, nebo vlastník nebo spoluvlastník jednotky vykonávající činnost správce v bytovém domě, ve kterém společenství vlastníků nevzniklo.

Typy podporovaných aktivit:

 • Stavební úpravy umožňující bezbariérový přístup do domu a k výtahu.
 • Výstavba nového výtahu.

Forma a výše podpory:

 • Celková alokace na tuto výzvu činí 200 000 000 Kč.
 • Dotace je poskytována ve výši max. 50 % uznatelných výdajů na realizaci akce.
 • Maximálně však:
  • a) 200 tis. Kč v případě bezbariérových úprav přístupu do bytového domu a k výtahu.
  • b) 800 tis. Kč v případě výstavby výtahu pro jeden vchod do bytového domu.

Specifika a omezení:

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Vaše dotazy a komentáře

 1. Renata Suchá napsal:

  Dobrý den,

  výzvu na program „Bytové domy bez bariér“ (výstavba výtahu) pro rok 2017 jsme nestihli, stavební povolení máme v nejbližších dnech teprve dostat. Pokud by se stejná výzva opakovala pro rok 2018, chtěla jsem se zeptat, zda bychom vůbec měli šanci na dotaci na stavbu výtahu, kdybychom výstupy z výtahu měli v mezipatrech. U nás bohužel nelze realizovat jinak, přičemž jedním z důležitých kritérií pro obdržení dotace je procento bytů, které budou dosažitelné bezbariérově, což u nás bude 0, neboť každý si ke svému bytu od výtahu bude muset pár schodů vyjít nebo sejít. Dalším důležitým kritériem je počet osob ve věku 65 a více. Nás trápí spíše opačný problém – matky musí vynášet své malé děti na rukou do 5. a 6. NP. Zajímalo by mne tedy, zda bychom v tomto programu měli vůbec nějakou naději na úspěch.

  Předem děkuji za odpověď.

  Renata Suchá

 2. Marie napsal:

  Jsmespolečenstvo vlastníku majitelé domu zroku1900 chtěli bychom přistavir výtah ale musí se přisravit ze dvota dostalibychom příspěvek Marie Páralová Brno

 3. Jiri Novy napsal:

  Dobry den,
  bydlim v bytovem dome, ktery se v padesatych letech postavil s vytahem. Ale po par letech provozu soudruzi rozhodli o zastaveni vytahu a vytah od te doby do dnes nejezdi. Letos jsme se shodli na tom, ze by jsme vybudovali novy vytah a k tomu vyuzili puvodni sachtu na vytah. Mame v tomto pripade narok na dotaci? Vse mimo sachty se musi vybudovat znovu. Ptam se proto, jestli mame cekat na pripadne dalsi vypsani teto dotace. Dekuji za odpoved.

 4. Lukáš Vavřina napsal:

  Dobrý den,
  letos už to bohužel nestihneme, ale pokud by byla výzva i příští rok, rozumím dobře, že je platná pouze pro domy s bezbariérovým přístupem?

  Případně není jiná výzva, která by pomohla při výstavbě výtahu do starého činžovního domu, kde nikdy nebyl?

  Děkuji za odpověď

  • Dobrý den,

   výzva je právě pro výstavbu bezbariérového přístupu k bytovým domům, tedy i pro vámi zmíněný činžovní dům. Výzva bude pravděpodobně otevřena také na rok 2018.

   S pozdravem, LT

 5. Daniel Rous napsal:

  Dobrý den,
  jsem členem výboru SVJ Na Březince 2251/15 a chtěli bychom v našem bytovém domě vystavět výtah. Upozorňuji, že se nejedná o bezbariérový vstup do domu ani do výtahu.
  A dozvěděl jsem se, že máme možnost žádat o dotaci na příslušný projekt.
  Jde mi v první fázi o to, jaké kroky máme k případnému získání dotace činit, neb termín pro podání je „šibeniční“(30.12.2016).
  Děkuji moc za Vaši odezvu, s pozdravem Daniel Rous

 6. Pavel Horný napsal:

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli se dotace na výstavbu nových výtahů v bytovém domě poskytují každý rok, nebo je to záležitost pouze příštího roku 2017 ? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,

   program Podpora bydlení bývá vyhlašován každý rok, zde je několik podprogramů, jejichž vyhlášení závisí na rozpočtu, nemohu vám tedy říci, zda bude výzva na podporu výstavby výtahu vyhlášena 100 % také na další rok, je to ale pravděpodobné.

   S pozdravem, LT

 7. Dědičová Jana napsal:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možno požádat o tuto dotaci i pro společenství, kde již výtah je, ale již starý – nesplňující předpisy.

 8. Radka Uhrová napsal:

  Dobrý den,

  děkuji za odpověď. Přesto si dovolím ještě konkrétní dotazy (omlouvám se za svoji „natvrdlost“, ale z odpovědi mi nevyplývá následující):
  Ještě nemáme stavební povolení – za předpokladu, že jej získáme do data možnosti podání žádostí, tj. 30.12.2016, lze stavbu zahájit v roce 2017?
  V níže uvedené výzvě je také: stavební práce budou zahájeny do konce příslušného roku, ve kterém je dotace přidělena – při konci podací lhůty 30.12.2016 je asi nereálné, že by dotace byla přidělena v roce 2016, a tedy zahájení by bylo nezbytné/možné do konce roku 2017. Je to tak, prosím, správně?
  Mluvíme o téže výzvě – 117D0660 Bytové domy bez bariér?
  Odkazy, které na vašem webu uvádíte, bohužel, nejsou funkční a nelze se dostat na zdroj. Po vyhledání jsem našla na webu MMR pouze výše uvedenou výzvu.
  Děkuji

  • Dobrý den,

   ano, chápete to správně, stavební povolení je nutné doložit do 30. 12. 2016 k žádosti a stavební práce je nutné započít v roce 2017. Myslíme stejnou výzvu, nevím, kde je problém, ale proklik Zdroj jsem kontrolovala a funguje.

   S pozdravem, LT

 9. Radka Uhrová napsal:

  Dobrý den,

  ve výzvě je uvedeno: Tento podprogram stanovuje podmínky pro přijímání žádostí na akce, které musí být zahájeny
  do konce roku 2016.
  V jedné z odpovědí uvádíte: výzva na rok 2016 byla na všechny dotační tituly z podprogramu Podporované byty vyhlášena dne 1. 11. 2015. V průběhu roku 2016 se žádná další výzva na aktuální rok nepředpokládá.
  Na rok 2017 by výzva měla být vyhlášena v říjnu 2016.
  Výše uvedená výzva byla vyhlášena v listopadu 2016, ale není na rok 2017.
  Zároveň nesmí být stavba dokončena před vydáním Rozhodnutí. Přičemž ukončení příjmu žádostí je 30.12.2016. Lze tedy podat žádost pouze na rozestavěnou akci? Není možné podat žádost na akci, kterou uskutečníme dle úspěchu v hodnocení, protože na pokrytí celé částky nemáme prostředky (jinak bychom nepotřebovali dotaci)?
  Děkuji

  • Dobrý den,

   výše uvedená výzva je na rok 2017. Můžete žádat na nezapočaté akce, k žádosti je nutné doložit stavební povolení. Pokud vám bude dotace přiznána, je nutné započít práce v tom roce, na který vám dotace byla přiznána a dokončit akci dle termínu stanovených v Rozhodnutí, pokud termín nestíháte, je nutné o tom ihned informovat poskytovatele dotace a domluvit se na prodloužení termínu.

   S pozdravem, LT


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>