Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Podpora včelařství v Jihomoravském kraji

images (1)
Share Button

Dotace na podporu včelařů a včelařství za účelem zvýšení stavů včelstev, eliminace závažných onemocnění včelstev, zlepšení zdravotního a genetického stavu včelstev a podpora chovu včel jako významného odvětví zemědělství v Jihomoravském kraji.

Příjem žádostí:

  • Žádosti lze předkládat od 14. 2. 2018 do 28. 2. 2018.

Příjemci podpory:

  • V dotačním titulu 1 - Fyzické osoby – zájmový včelař, který dosáhl 18 let a vlastní nejvýše 40 včelstev.
  • V dotačním titulu 2 - Právnické osoby – provozující včelařský kroužek mládeže.

Typy podporovaných projektů:

  • Dotační titul 1 – Podpora zájmového včelařství. Uznatelnými náklady je nákup nových nástavkových úlů, včetně nezbytného příslušenství, nákup nových úlových sestav s oddělitelným dnem, včetně nezbytného příslušenství, nákup oddělků, nákup medometu, nákup včelích matek z uznaného šlechtitelského programu.
  • Dotační titul 2 – Rozvoj volnočasových aktivit mládeže. Uznatelnými náklady je nákup nových nástavkových úlů, nákup nových úlových sestav s oddělitelným dnem, nákup plemenného a chovného materiálu, nákup přístrojového a technického vybavení, nákup včelařského vybavení, nákup audiovizuální techniky, nákup výpočetní techniky, výdaje spojené se vzdělávacími akcemi pro děti v oblasti včelařství, výdaje spojené se soutěžemi pro děti v oblasti včelařství, nákup propagačních a informačních materiálů.

Forma a výše podpory:

  • Dotační titul 1 – Minimální výše dotace na jeden projekt činí 5 000 Kč. Maximální výše dotace na jeden projekt činí 10 000 Kč. Minimální podíl spoluúčasti žadatele z vlastních prostředků činí 50 % celkových uznatelných výdajů akce.
  • Dotační titul 2 - Minimální výše dotace na jeden projekt činí 5 000 Kč. Maximální výše dotace na jeden projekt činí 20 000 Kč. Minimální podíl spoluúčasti žadatele z vlastních prostředků činí 5 % celkových uznatelných výdajů akce.

Specifika a omezení:

  • Příjemce se zaváže, že bude po dobu minimálně 2 let od přidělení dotace provozovat včelaření,

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>