Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Výzva Programu obnovy venkova pro Ústecký kraj

kromeriz_podzamecka11_67
Share Button

Dotace jsou poskytovány na obnovu a rozvoj venkovské zástavby, chodníky a místní komunikace, zlepšení životního prostředí, revitalizaci a ochranu krajiny, nakládání s odpady, podpora projektové dokumentace do Evropských fondů a na Soutěž Vesnice roku.

Příjem žádostí:

 • Předkládání projektů od 19. 1. do 22. 2. 2018.

Příjemci podpory:

 • Příjemci dotace mohou být u oblasti podpory 1 – 2 a 4 obce do 2 000 obyvatel, u oblasti podpory 3 obce do 1 000 obyvatel, u oblasti podpory 5 obce, dle výsledků soutěže Vesnice roku 2018 v Ústeckém kraji.

Typy podporovaných aktivit:

 1. Obnova a rozvoj venkovské zástavby – zlepšení vzhledu obcí, zvýšení technické úrovně veřejných budov, zlepšení nabídky nekomerčních služeb, obnova památek, historických a kulturních pamětihodností, úpravy a opravy objektů občanské vybavenosti.
 2. Chodníky a místní komunikace – opravy, výstavba chodníků a místních komunikací, veřejné osvětlení – pouze v případě souběhu s rekonstrukcí nebo novou výstavbou NN.
 3. Zlepšení životního prostředí, revitalizace a ochrana krajiny, nakládání s odpady – zlepšení stavu zeleně v obcích do 500 obyvatel. V rámci opatření bude podpořeno pořízení techniky na údržbu zeleně.
 4. Podpora územně plánovací činnosti obcí - pořízení nové územně plánovací dokumentace obcí. Data nového územního plánu budou předána k využití Krajskému úřadu Ústeckého kraje, budou splňovat strukturu a náležitosti datového modelu Ústeckého kraje pro ÚPD a budou zpracována v souřadnicovém systému S-JTSK.
 5. Soutěž Vesnice roku – odměna obcím, které se zúčastnily soutěže Vesnice roku a získaly ocenění ve formě jedné ze stuh či diplomů.

Forma a výše podpory:

 • Minimální výše dotace je stanovena na 20 000 Kč.
 • Maximální výše dotace se podle oblasti podpory:
  • Oblast podpory 1 max. 250 000 Kč.
  • Oblast podpory 2 max. 350 000 Kč.
  • Oblast podpory 3 max. 50 000 Kč.
  • Oblast podpory 4 max. 50 000 Kč.
  • Oblast podpory 5 max. 300 000 Kč.

Specifika a omezení:

 • Výzva je pouze pro Ústecký kraj.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>