Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Zvýšení bezpečnosti dopravy a jejího zpřístupňování osobám s omezenou schopností pohybu a orientace

shutterstock_133855310.jpg
Share Button

Dotace na akce na dopravní infrastruktuře zaměřené ke zvýšení bezpečnosti dopravy nebo jejího zpřístupňování osobám s omezenou schopností pohybu a orientace podél silnic I., II., III. třídy nebo místních komunikacích schválených v rámci záměrů Národního rozvojového programu mobility pro všechny, a dále akce zaměřené na úpravy dopravní infrastruktury směřující ke zvýšení bezpečnosti nebo plynulosti dopravy a jejího zklidnění na silnicích I., II. nebo III. třídy.

Příjem žádostí:

 • Termín podání žádostí je 15. listopadu 2018

Příjemci podpory:

 • Obec, resp. její organizační složka (např. městský obvod, městská či místní část), nebo příspěvková organizace, která vykonává správu majetku ve vlastnictví obce.

Typy podporovaných projektů:

 • Opatření ke zpřístupňování dopravy osobám s omezenou schopností pohybu nebo orientace – oblast I.
  • Příspěvek lze poskytnout na výstavbu, rekonstrukce a úpravy chodníků a bezbariérové úpravy nástupišť linkových spojů a veřejné hromadné dopravy (MHD, integrované dopravy, atd.) podél autobusových zastávek, včetně vlastních autobusových zálivů podél silnic I., II. nebo III. třídy a podél místních komunikací (mimo místních komunikací IV. třídy, na kterých je umožněn smíšený provoz), ležících na trase odsouhlasené v rámci Národního rozvojového programu mobility pro všechny s doloženou průměrnou intenzitou dopravy vyšší než 500 vozidel/24 hodin.
 • Opatření ke zvýšení bezpečnosti nebo plynulosti dopravy – oblast II.
  • Výstavby, rekonstrukce přechodů pro chodce, které navazují na chodníky.
  • Výstavby a rekonstrukce míst pro přecházení, lávek a podchodů pro chodce, které navazují na chodníky.
  • Nasvětlení přechodů, které splňují požadavky dle technických kvalitativních podmínek, ale vždy ve vazbě na bezbariérově upravený přechod pro chodce, s přihlédnutím na dopravní význam pozemní komunikace, na intenzitu dopravy a s doložením souhlasu Policie ČR s navrženým řešením.
  • Světelné signalizační zařízení řídící provoz samostatného přechodu pro chodce, ale vždy ve vazbě na bezbariérově upravený přechod pro chodce s přihlédnutím na dopravní význam komunikace, na intenzitu dopravy a s doložením souhlasu Policie ČR s navrženým řešením.
  • Úpravy vjezdu do obce (směrové vychýlení jízdního pruhu pomocí dopravního ostrůvku nebo středového dělícího pásu (vstupní brány do obcí) s nasvětlením, fyzické zúžení komunikace, atd.).
  • Světelné signalizační zařízení pro řízení provozu na izolované dynamicky řízené křižovatce.
  • Měřiče rychlosti vozidel s informativními ukazateli okamžité rychlosti vozidel (pouze informativní měřiče bez možnosti jejich využití pro sledování a zpracování podnětů pro zahájení řízení v souvislosti s přestupky řidičů).

Forma a výše podpory:

 • Výše příspěvku pro jednoho žadatele může být minimálně 300 tis. Kč a maximálně 20 mil. Kč.
 • Z rozpočtu SFDI pro rok 2018 lze poskytnout příspěvek na vybranou akci maximálně do výše 85 % celkových uznatelných nákladů akce.

Specifika a omezení:

 • Žadatel může v rámci jedné žádosti předložit maximálně jedno opatření věcně orientované dle oblasti I. a další opatření (bez omezení jejich počtu) dle oblasti II.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Vaše dotazy a komentáře

 1. Soňa Žlebková napsal:

  Dobrý den,
  může obec v rámci SFDI žádat kromě nasvětlení přechodů také na pořízení elek. zařízení signalizující „zvýšený pohyb chodců“? Obcí prochází silnice II. třídy. Děkuji. Zdraví SŽ

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   ano, v tomto případě lze žádat.

   S pozdravem, KČ

 2. Josífková napsal:

  Dobrý den,

  je možné čerpat dotaci na výstavbu plotů v místech, kde je ohrožena bezpečnost chodců … např u rychlostní silnice, kde přebíhají chodci se umístí na středovou plochu, většinou travnatou , oplocení ?

  děkuji ŽJ

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   oplocení není úplně uvedeno mezi podporovanými oblastmi, ale pokud bude mít opatření prokazatelný vliv na zvýšení bezpečnosti, zkusila bych ve Vašem případě zažádat.

   S pozdravem, KČ

 3. Jan Čáslavský napsal:

  Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat zda z výzvy ze SFDI je možné čerpat dotace na úpravu přechodů a rekonstrukci chodníků a komunikací v obci Šošůvka v Moravském krasu.

  Děkuji za odpověď

  S pozdravem
  Jan Čáslavský

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den, paní Čáslavský,

   ano, můžete čerpat dotaci, jak na úpravu přechodů, tak na rekonstrukci chodníků či komunikací. Vše však musí být spjato se zvýšením bezpečnosti osob.

   S pozdravem, KČ


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>