Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

Fulbrightova stipendia – Fulbrightovo stipendium pro komunikaci ve vědě

istockphoto-1307457287-170667a
Share Button

Fulbrightovo stipendium pro komunikaci ve vědě podporuje 3-5 měsíční pobyty českých vědců a novinářů v USA, aby tam prováděli výzkum a dále se vzdělávali v oboru „Science Communication“.  Program je určen vědeckým pracovníkům a novinářům, kteří se věnují informování o vědě a výzkumu a komunikací vědeckých výsledků.

Příjem žádostí:

 • Termín odevzdání přihlášek je 1. února 2023 pro pobyty v následujícím akademickém roce (začátek pobytu je možný od srpna 2023 do května 2024).

Příjemci podpory:

 • Kraje, Organizace zakládané nebo zřizované kraji, Obce, Organizace zakládané nebo zřizované obcemi, Nestátní neziskové organizace, Církve, Církevní organizace, Organizační složky státu, Příspěvkové organizace organizačních složek státu, Školy a školská zařízení v oblasti základního vzdělávání, Další subjekty podílející se na realizaci vzdělávacích aktivit.

Typy podporovaných aktivit:

 • Fyzická osoba:
  • České občanství.
  • Dokončené minimálně bakalářské vzdělání.  Odpovídající praxe, tedy relevantní zkušenost ve vědecké komunikaci.
  • Velmi dobrá znalost angličtiny.

Forma a výše podpory:

 • Délka pobytu záleží na předkládaném projektu a pohybuje se od tří do pěti měsíců v příslušném akademickém roce.
  1. Stipendium na životní náklady v závislosti na kategorii a případně i průměrných nákladech v dané lokalitě podle cenové mapy zpracovávané Institute of International Education v New Yorku. Výše příspěvku je přibližně od 2 600 do  3 500 USD na měsíc plus příspěvek na letenku, pojištění a vízum zdarma. Máte-li již vybranou hostitelskou instituci, tak se na nás obraťte a sdělíme Vám přesnější odhad výše stipendia.
  2. Příspěvek na zpáteční letenku
  3. Základní zdravotní pojištění
  4. Příspěvek na výzkum a další profesní rozvoj

  Grant zahrnuje i menší příspěvky pro rodinné příslušníky. Zdravotní pojištění a dopravu svých rodinných příslušníků hradí stipendisté sami.

Specifika a omezení:

 • Výslednou nominaci schvaluje v ČR správní rada Fulbrightovy komise a Board for Foreign Scholarships v USA.

 • Pro získání grantu je rozhodující kvalita předloženého projektu, publikační a další odborné aktivity žadatele v oblasti zaměření stipendia. Přihlíží se rovněž k obsahu doporučujících dopisů.

 • Ústní výběrové řízení bude probíhat v březnu 2023.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>