Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

Grantová výzva Nadačního fondu Hyundai – Živá demokracie

shutterstock_156192602.jpg
Share Button

Nadační fond Hyundai vyhlašuje otevřené grantové kolo pro roky 2020/2021. Fond rozdělí okolo 1 milionu korun na profesionalizaci neziskových organizací a na projekty, které přispívají k ochraně životního prostředí a zapojí občany do veřejného dění v Moravskoslezském kraji.

Příjem žádostí:

 • Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena od 17. srpna do 25. září 2020 do 14:00.

Příjemci podpory:

 • Právnické a fyzické osoby nekomerčního a nepolitického charakteru. Právnickými osobami se rozumí spolky, ústavy, obecně prospěšné společnosti, církevní organizace, příspěvkové organizace, obce, sdružení a spolky obcí. V případě, že žadatelem je obec, budou upřednostněny projekty realizované ve spolupráci s neziskovými organizacemi a za účasti veřejnosti.

Typy podporovaných projektů:

 • Podpořeny budou zejména:
  • projekty, které jsou inovativního charakteru,
  • projekty zapojující veřejnost,
  • projekty podporující udržitelný rozvoj regionu/ zlepšující stav životního prostředí,
  • kulturní projekty, které jsou svého druhu iniciační (nové) a angažované (angažované umění, které reaguje na současné společenské problémy lokálního charakteru).

Formy a výše podpory:

 • Maximální výše nadačního příspěvku je stanovena na 500 tis. Kč.
 • Vzhledem k charakteru podporovaných aktivit bývají projekty v maximální výši grantu podporovány velmi výjimečně. Obvyklá výše grantu se pohybuje do 250 000 Kč.

Specifikace a omezení:

 • Zahájení realizace projektu je možné nejdříve od 1. 1. 2021 (orientační termín), každopádně po podepsání smlouvy. Projekty musejí být ukončeny nejpozději do konce června 2022.
 • Nadační fond Hyundai podpoří projekty realizované v Moravskoslezském kraji. Rozhodující je pozitivní dopad a přínos aktivit projektu, nikoliv sídlo žadatele o nadační příspěvek či jeho partnerů v projektu.
 • Nadační fond Hyundai vítá zejména projekty realizované na území bývalých okresů Frýdek-Místek a Nový Jičín, především v obcích Dobrá, Dobratice, Horní Domaslavice, Nižní Lhoty, Nošovice, Raškovice, Vojkovice, Vyšní Lhoty a Skalice.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Vaše dotazy a komentáře

 1. Jana Zedková napsal:

  Dobrý den,
  měla bych zájem pro mou organizaci v KOMUNITNÍM DOMĚ ALBINNA vybavit zahradu v rámci občanské vybavenosti, lavičky, altán, stromky, pro seniory nejen v domě, ale i z venku.

  Děkuji

  Zedková

  • Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den, paní Zedková,

   v současnosti lze využít těchto programů: Nadace ČEZ/Podpora regionů, Nadace Krása pomoci/Pomoc seniorům nebo Nadace rozvoje zdraví/Obecně prospěšné komunitní činnosti. Všechny tituly jsou však určeny pro právnické osoby (zejména neziskové organizace).
   Také jsou nyní vyhlašovány výzvy v rámci ROP Moravskoslezsko - např. Infrastruktura vzdělávání, volného času, občanská vybavenost, veřejná prostranství. Opět může žádat pouze nestátní nezisková organizace.

   S pozdravem, KČ


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>