Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

MK ČR – Podpora rozšiřování a přijímání informací v jazycích národnostních menšin

shutterstock_139584668.jpg
Share Button

Dotace na vydávání periodického tisku národnostních menšin může být poskytnuta pouze na prokazatelné výrobní náklady spojené s vydáváním národnostně menšinových tiskovin a distribuční náklady na rozšiřování těchto tiskovin na území České republiky.

Příjem žádostí:

 • Žádosti doručte do 21. srpna 2020 do 15 hodin.

Příjemci podpory:

 • FO nebo PO.
 • Fyzické osoby a právnické osoby registrované nebo založené do 31. prosince 2018, které prokazatelně vykonávají činnost ve prospěch příslušníků národnostních menšin nejméně jeden rok, vyjma státních příspěvkových organizací zřizovaných Ministerstvem kultury.

Typy podporovaných projektů:

 • a/ Periodického tisku vydávaného v jazycích národnostních menšin či převážné míře v jazycích národnostních menšin,
 • b/ rozhlasového a televizního vysílání v jazycích národnostních menšin či převážné míře v jazycích národnostních menšin,
 • ad a/ tisk v jazycích národnostních menšin, který není vydáván za účelem dosažení zisku a je veřejně šířen na území České republiky. Dotace může být poskytnuta pouze na prokazatelné náklady spojené s jeho vydáváním nebo jeho rozšiřováním na území České republiky. V řízení se bude přihlížet k nákladovosti periodik prostřednictvím technických parametrů (např. ceny papíru, počtu vydaných a prodaných výtisků, distribuci).
 • ad b/ jde o podporu vysílání v jazycích národnostních menšin, které není provozováno

  za účelem dosažení zisku a je šířeno na území České republiky. Dotace může být poskytnuta pouze na prokazatelné náklady spojené s výrobou programů a jejich šířením na území České republiky.

Forma a výše podpory:

 • Je možno poskytnout dotaci v maximální výši 70 % prokazatelných nákladů projektu.

Specifika a omezení:

 • Na jeden kalendářní rok může jeden žadatel předložit současně nejvýše tři projekty.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>