Přeskočit na obsah

MK ČR — Program péče o vesnické památkové rezervace a zóny a krajinné památkové zóny

Dotace na podporu obnovy a zachování kulturních památek, zejména památek lidové architektury, jakými jsou například zemědělské usedlosti, chalupy, kapličky, boží muka, ale i ve prospěch obnovy a zachování venkovských kostelů, zámečků, tvrzí, technických děl, soch a pomníků, zahrad apod., které se nacházejí na území vesnických památkových rezervací a zón a krajinných památkových zón.

Příjem žádostí:

 • Žádosti lze předkládat do 31. ledna 2023.

Příjemci podpory:

 • Program je určen vlastníkům kulturních památek bez ohledu na typ vlastnictví.

Typy podporovaných projektů:

 • Program péče o vesnické památkové rezervace a zóny a krajinné památkové zóny, je v rámci komplexní péče o památkový fond v České republice určen na podporu obnovy a zachování kulturních památek, zejména památek lidové architektury, jakými jsou například zemědělské usedlosti, chalupy, kapličky, boží muka, ale i ve prospěch obnovy a zachování venkovských kostelů, zámečků, tvrzí, technických děl, soch a pomníků, zahrad apod., které se nacházejí na území vesnických památkových rezervací a zón a krajinných památkových zón.

Forma a výše podpory:

 • Příspěvek může tvořit maximálně 80 % ze smluvní ceny díla nebo z ceny nakoupeného a v daném kalendářním roce zabudovaného stavebního materiálu (pokud jde o obnovu prováděnou svépomocí). Maximální hranice příspěvku se určuje přímou úměrou mezi výší příspěvku a smluvní cenou.

Specifika a omezení:

 • Akce obnovy nemovitých kulturních památek musí být realizovány a profinancovány v období 1. 1. 2023 do 31. 12. 2023.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

2 komentáře na “MK ČR — Program péče o vesnické památkové rezervace a zóny a krajinné památkové zóny”

 1. DOBRÝ DEN,
  VLASTNÍM ZÁMEK-TVRZ ČP.1 OKROUHLICE U H.BRODU.
  LZE ZÍSKAT PODPORU NA REKONSTRUKCI-OPRAVU?
  DĚKUJI
  ENDRLEF
  M602257927

  1. Mgr. Lucie Tomčíková

   Dobrý den,
   Pokud by se jednalo o kulturní památku, lze využít Havarijní program. Veškeré informace o podmínkách a míře podpory naleznete na stránkách MK ČR: https://www.mkcr.cz/havarijni-program-281.html.

   Dotaci na obnovu kulturních památek na svém území poskytuje také Kraj Vysočina — https://www.telc.eu/mesto_a_samosprava/mestsky_urad/odbor_rozvoje_a_uzemniho_planovani/pamatkova_pece/dotace_kraje_vysocina_na_obnovu_pamatek_v_roce_2023.
   S pozdravem, Lucie Leikepová Tomčíková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru