Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

MPO ČR – Program podpory malých prodejen na venkově „OBCHŮDEK 2021+“ Podpora provozního financování

music-2806852__340
Share Button

Cílem tohoto programu je poskytnout krajům dotaci (mimo území Hl. města Prahy) za účelem úhrady finanční podpory, kterou kraj poskytne vybrané maloobchodní prodejně v obci, na jejímž území je jedna maloobchodní prodejna. Jedná se tak o udržení provozu maloobchodu v obci do 1000 obyvatel, nebo v obci do 3000 obyvatel, jejíž místní části mají méně než 1000 obyvatel. Dotace je určena na snížení provozních výdajů maloobchodních prodejen.

Příjem žádostí:

  • Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena od 4. srpna 2021 do 29. října 2021.

Příjemci podpory:

  • Kraj mimo území Hl. města Prahy.

Typy podporovaných aktivit:

  • Záměrem programu je pomoci Vyšším územním samosprávním celkům, krajům mimo území Hl. města Prahy s udržením provozu maloobchodu v obci do 1000 obyvatel, nebo v obci do 3000 obyvatel, jejíž část/ti obce (místní část) mají do 1000 obyvatel a na jejímž území se nachází maximálně jedna maloobchodní prodejna spadající do CZ-NACE 47.11 Maloobchod s převahou potravin, nápojů a tabákových výrobků v nespecializovaných prodejnách.
  • Cílem je snížit provozní náklady maloobchodních prodejen prostřednictvím dotace.

Forma a výše podpory:

  • Celková alokace určená na Výzvu v roce 2021 je 39 mil. Kč pro kraje mimo území Hl. města Prahy. Maximální dotace pro kraj činí 3 mil. Kč na tuto výzvu.
  • Na jednu prodejnu smí kraj použít maximálně 100 000 Kč z programu OBCHŮDEK 2021+ a tyto prostředky budou použity na provozní financování.

Specifika a omezení:

  • Za rozhodné období, k němuž se vztahuje podpora dle Výzvy, se považuje období je od 1. ledna 2021 do 31. 10. 2021.
  • Žadatel může podat pouze jednu žádost.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>