Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

MPO Program EFEKT – 2G – 1 – Zpracování místní energetické koncepce

success-1093891__340
Share Button

Dotace je určena na zpracování místních energetických koncepcí obcí. Při tvorbě místní energetické koncepce je nutné zpracovat přehled všech zdrojů energie v příslušné lokalitě obce (obcí v rámci dobrovolného svazku obcí), a to síťových zdrojů energie a všech místních zdrojů energie a přehled všech způsobů spotřebovávané energie v příslušné lokalitě obce (obcí v rámci dobrovolného svazku obcí).

Příjem žádostí:

 • Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena do 30. června 2021.

Příjemci podpory:

 • Města, obce a dobrovolné svazky obcí.

Typy podporovaných aktivit:

 • Zpracování místní energetické koncepce.
  • Dotace je určena na zpracování místních energetických koncepcí obcí. Při tvorbě místní energetické koncepce je nutné zpracovat přehled všech zdrojů energie v příslušné lokalitě obce (obcí v rámci dobrovolného svazku obcí), a to síťových zdrojů energie a všech místních zdrojů energie a přehled všech způsobů spotřebovávané energie v příslušné lokalitě obce (obcí v rámci dobrovolného svazku obcí). Z toho sestavit bilanci kapacitního potenciálu energie, která je k dispozici a objemu energie, která je v dané lokalitě spotřebovávána. V návaznosti na to navrhnout možnosti řešení u všech typů dodávek energie vůči všem druhům a objemům spotřebovávané energie, které vyústí v optimální komplexní řešení energetiky města nebo obce (příp. obcí v rámci dobrovolného svazku obcí) a ve zpracování Energetického akčního plánu.

Forma a výše podpory:

 • Alokace finančních prostředků na danou aktivitu činí 5 mil. Kč.
 • Maximální výše obce a dobrovolné svazky obcí do 3 000 obyvatel: 300 tis. Kč. Maximální výše způsobilých výdajů 70 %
 • Maximální výše obce a dobrovolné svazky obcí do 10 000 obyvatel: 350 tis. Kč. Maximální výše způsobilých výdajů 60 %.
 • Maximální výše obce a dobrovolné svazky obcí nad 10 000 obyvatel: 400 tis. Kč. Maximální výše způsobilých výdajů 50 %.

Specifika a omezení:

 • Dotace na období 1. 1. 2021 – 31. 12. 2021 (případně do 31. 12. 2022 u dvouleté dotace).
 • Dotaci lze rozložit do dvou let. Procentuální rozložení navrhne žadatel o dotaci v žádosti o dotaci (např. 30 % z dotace v roce 2021, tj. v 1. roce financování). Druhá část dotace bude vyplacena po vypořádání poskytnuté dotace z roku předchozího podle vyhlášky č. 367/2015 Sb., o zásadách a lhůtách finančního vypořádání vztahů se státním rozpočtem, státními finančními aktivy a Národním fondem, ve znění pozdějších předpisů.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>