Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

MŠMT – Podpora organizace a ukončování středního vzdělávání maturitní zkouškou ve vybraných školách v podzimním zkušebním období

study-2053811_960_720
Share Button

Cílem rozvojového programu je zajistit realizaci podzimního zkušebního období maturitních zkoušek v roce 2019 v souladu s § 81 odst. 1 školského zákona, ve školách, které jsou stanoveny Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání a jejichž zřizovateli jsou obce, dobrovolné svazky obcí, kraje a Hl. město Praha, soukromé fyzické či právnické osoby, církve nebo náboženské společnosti.

Příjem žádostí:

  • Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena:
    • Souhrnnou žádost za spádové školy zřizované obcemi, dobrovolnými svazky obcí, kraji a soukromými zřizovateli na svém území podává kraj do 31. 8. 2019.

Příjemci podpory:

  • Oprávněnými žadateli jsou kraje nebo Hl. město Praha, které žádají o finanční prostředky pro spádové školy zřizované obcemi, dobrovolnými svazky obcí, kraji a soukromými fyzickými či právnickými osobami.

Typy podporovaných aktivit:

  • Komplexní zajištění podmínek pro řádný průběh didaktických testů a písemných prací společné části maturitní zkoušky podle jednotného zkušebního schématu a zajištění technických, administrativních, personálních a materiálních podmínek pro konání těchto zkoušek SČ MZ v podzimním zkušebním období ve spádových školách v termínu určeném ministerstvem na dny 1. 9. 2019 až 30. 9. 2019.

Forma a výše podpory:

  • Finanční prostředky poskytuje ministerstvo na základě rozhodnutí o poskytnutí dotace vydaného kraji.
  • Příjemce dotace obdrží finanční prostředky ve výši součtu finančních prostředků jednotlivých spádových škol (právnických osob) ve své působnosti.

Specifika a omezení:

  • Dotaci bude možné použít pouze na náklady související s účelem dotace, který bude realizován v období od 2. 9. 2019 do 6. 9. 2019 a bude uhrazena nejpozději do 31. 12. 2019.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>