Hlavním cílem Programu SECTECH je prostřednictvím mobilizace potenciálu podnikového sektoru, zejm. začínajících, malých a středních podniků, k participaci na vývoji a transferu nových bezpečnostních technologií podpořit dosažení technologické a technické úrovně, která umožní jednotlivým složkám bezpečnostního systému ČR získávat, osvojovat si, udržovat a rozvíjet specifické schopnosti pro zajištění bezpečnosti státu a jeho občanů.
Příjem žádostí:
- Soutěžní lhůta: od 15. 3. do 3. 5. 2023.
Příjemce podpory:
- Uchazeči mohou být následující subjekty:
- malý nebo střední podnik,
- organizace pro výzkum a šíření znalostí, které jsou zapsané na seznamu výzkumných organizací MŠMT.
- Výzkumné organizace se mohou do Programu SECTECH hlásit pouze ve spolupráci s podnikovým partnerem, přičemž se za podnikového partnera považují i firmy typu spin-off v plném vlastnictví výzkumných organizací.
Typy podporovaných projektů:
- Hlavní cíl Programu SECTECH.
- Hlavním cílem Programu SECTECH je prostřednictvím mobilizace potenciálu podnikového sektoru, zejm. začínajících, malých a středních podniků, k participaci na vývoji a transferu nových bezpečnostních technologií podpořit dosažení technologické a technické úrovně, která umožní jednotlivým složkám bezpečnostního systému ČR získávat, osvojovat si, udržovat a rozvíjet specifické schopnosti pro zajištění bezpečnosti státu a jeho občanů.
- Dílčí cíle.
Hlavní cíl Programu SECTECH bude naplněn skrze definované dílčí cíle Programu SECTECH:- 1. Vývoj znalostí, metod, nástrojů a technologií pro podporu akceschopnosti bezpečnostních a záchranných sborů zvládat bezpečnostní incidenty velkého rozsahu, za všech vnějších podmínek zásahu, včetně incidentů s přítomností CBRN látek nebo nástražných výbušných systémů (Efektivní intervence).
- 2. Systematický rozvoj znalostí, metod, nástrojů a technologií zvyšujících efektivitu dokumentace, vyšetřování a objasňování vzniku a průběhu trestných činů a bezpečnostních incidentů (Vyšetřování incidentů).
- 3. Rozvoj znalostí, metod, nástrojů a technologií zvyšujících efektivitu operačního řízení a udržování situačního přehledu, zejm. za krizových stavů (Včasná výstraha a situační přehled).
4. Rozvoj znalostí, metod a nástrojů zkvalitňujících vnitřní schopnosti součástí bezpečnostního systému, tak aby byly vždy schopné plnit své úkoly v požadované kvalitě a rozsahu, a tyto aspekty aktivně maximalizovat učením ze zkušeností (Vnitřní schopnosti součástí bezpečnostního systému). - 5. Rozvoj znalostí, metod a technologií podporujících schopnosti zainteresovaných stran programově zajišťovat bezpečnost veřejného prostoru, zejména tzv. měkkých cílů (školy, kulturní zařízení, obchodní centra apod.), civilního letectví a dopravních uzlů (Bezpečný veřejný prostor).
- 6. Rozvoj znalostí, metod a nástrojů k zajištění přípravy systémových opatření na úrovni infrastruktury samé, komunity, územního celku nebo státu pro případy narušení spolehlivosti, dostupnosti a funkčnosti společensky významných infrastruktur, včetně přípravy na vedlejší dopady takových selhání v rámci sektorových i mezisektorových vazeb s důrazem na narušení způsobená záměrně nebo vlivem přírodních katastrof (Bezpečnost infrastruktur).
- 7. Rozvoj znalostí, metod a technologií k zajištění přípravy systémových opatření na úrovni komunity, územního celku nebo státu směřujících ke snížení zranitelnosti, zvýšení resilience, zmírnění a odstraňování dopadů katastrof přírodního původu, zejména meteorologických extrémů (Environmentální bezpečnost).
Forma a výše podpory:
- Maximální výše podpory na projekt: 30 mil. Kč.
- Maximální intenzita podpory na projekt: 70 %.
- Předpokládaná alokace na veřejnou soutěž: 300 mil. Kč.
Specifika a omezení:
- Začátek realizace: od ledna 2024, nejpozději však v únoru 2024.
- Délka realizace: maximální délka projektu je 36 měsíců.
Doplňující informace:
Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.
Zdroj