Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

MV ČR – Projekty obcí na podporu integrace cizinců na lokální úrovni

shutterstock_154757501.jpg
Share Button

Projekty obcí na integraci cizinců mohou být realizovány v obcích, městech nebo městských částech, kde dochází ke krizovému vývoji – aktuálnímu nebo potenciálnímu – ve vztazích mezi cizinci a místními obyvateli, zejména pak v lokalitách, kde sídlí významný počet cizinců.

Příjem žádostí:

  • Termín zaslání Žádosti je do 30. 11. 2021 včetně. 

Příjemci podpory:

  • Obce, města nebo městské části.

Typy podporovaných projektů:

  • Pořádání integračních akcí a aktivit, organizace příměstských táborů zaměřených na výuku ČJ, vzdělávání pedagogů, činnost asistentů pedagoga a překladatelů, analýza situace cizinců v obci, semináře sociokulturní orientace, sociální poradenství terénní i ambulantní, školení pedagogů, policie a úředníků samosprávy o cizinecké problematice, informační materiály pro cizince i veřejnost, výuka českého jazyka pro děti i dospělé, podpora integrace v základních a mateřských školách či v mateřských centrech.

Forma a výše podpory:

  • Dotace je poskytována max. do výše 90 %.
  • Garance finanční spoluúčasti žadatele o dotaci, případně jiného subjektu odlišného od státu, ve výši minimálně 10 % z celkových nákladů na projekt.

Specifika a omezení:

  • Dotace nelze poskytnout na:
    • Projekty jakoukoliv formou spojené s řešením situace žadatelů o mezinárodní ochranu (zajišťují jiné fondy), a to ani doplňkově,na zimní a jiné pobyty, které vyžadují speciální nákladné pomůcky či vybavení k zapůjčení či koupi. Naopak příměstské tábory či pobyty zaměřené na výuku českého jazyka jsou podporovány. Aktivity spojené s řešením pouze situace občanů EU nebo držitelů mezinárodní ochrany. Pomoc materiální, lékovou, potravinovou, zajištění nouzového ubytování, úhrady na nezbytnou zdravotní péči a náklady spojené s návratem do vlasti.). Nákup věcí osobní potřeby, které přímo nesouvisejí s projektem, pojištění majetku a osob, motivační odměny vyplácené v penězích. Nákup automobilů a jiných motorových vozidel, leasing, financování podnikatelských a výdělečných aktivit, úhradu cest a stáží do zahraničí. výdaje na dary, ceny do soutěží v hodnotě převyšující částku 500 Kč za jednu cenu určenou pro jednu osobu. Výuku jiného jazyka než českého (v odůvodněných případech lze hradit cizincům výuku jejich rodného jazyka).

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>