Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

MV-GŘ HZS ČR Účelová neinvestiční dotace na výdaje jednotek SDH obcí

images
Share Button

Účelová neinvestiční dotace na výdaje jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí poskytovaná obcím prostřednictvím krajů a hl. m. Prahy z rozpočtu MV-GŘ HZS ČR.

Příjem žádosti:

 • Termín pro předložení žádosti je do 2. března 2021.

Příjemci podpory:

 • 1) O dotaci na zabezpečení akceschopnosti jednotky SDH obce kategorie JPO II 7 , může žádat obec, zřizovatel jednotky SDH obce, zařazené v kategorii JPO II dle platného nařízení kraje k zabezpečení plošného pokrytí území kraje jednotkami PO.
 • (2) O dotaci na mzdové výdaje a zákonné pojistné člena – zaměstnance vykonávajícího službu v jednotce SDH obce kategorie JPO II nebo JPO III jako svoje zaměstnání v pracovním poměru může žádat obec, zřizovatel jednotky SDH obce, zařazené v kategorii JPO II nebo JPO III dle platného nařízení kraje k zabezpečení plošného pokrytí území kraje jednotkami PO, v případě že, člen – zaměstnanec na něž obec žádá dotaci splňuje odbornou způsobilost podle § 72 odst. 5 písm. a) zákona o požární ochraně a v souladu s § 34 vyhlášky č. 247/2001 Sb. a zdravotní způsobilost dle § 65 odst. 8 písm. b) v souladu s § 69b písm. e) zákona o požární ochraně

Typy podporovaných projektů:

 • Zabezpečení akceschopnosti jednotky sboru dobrovolných hasičů.
  • a) zabezpečení akceschopnosti jednotky SDH obce kategorie JPO II.
  • b) mzdové výdaje a zákonné pojistné člena – zaměstnance vykonávajícího službu v jednotce SDH obce kategorie JPO II nebo JPO III jako svoje zaměstnání v pracovním poměru.

Forma a výše podpory:

 • (1) Na jednotku SDH obce zařazenou v kategorii JPO II zabezpečující jeden organizovaný výjezd se poskytuje dotace pro obce ve výši maximálně 150 000 Kč.
 • (2) Na jednotku SDH obce zařazenou v kategorii JPO II, zabezpečující dva organizované výjezdy se poskytuje dotace pro obce ve výši maximálně 300 000 Kč.
 • (3) Na mzdové výdaje a zákonné pojistné člena – zaměstnance vykonávajícího službu v jednotce SDH obce kategorie JPO II nebo JPO III jako svoje zaměstnání v pracovním poměru dle zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů a v souladu s § 68 odst. 3 zákona o požární ochraně, se poskytuje dotace pro obce ve výši maximálně 60 000 Kč/člen – zaměstnanec.

Specifika a omezení:

 • Žádost o dotaci vyplňuje žadatel na každou jím zřizovanou jednotku SDH obce zvlášť.
 • Lhůta k dosažení účelu dotace je stanovena do 31. prosince 2021, do této lhůty lze použít finanční prostředky dotace.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>