Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

Nadace OSF a Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové za konsorcium programu Active Citizens Fund – Výzva Základní granty

team-3373638__340
Share Button

Nadace OSF a Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové za konsorcium programu Active Citizens Fund vyhlašují výzvu k předkládání žádostí o základní grant se zaměřením na občanskou participaci, advokační a watchdogové aktivity, zmocnění znevýhodněných skupin, občanské vzdělávání a mediální gramotnost nebo posílení neziskových organizací.

Příjem žádostí:

  • Uzávěrka pro podání žádostí o grant je 11. ledna 2022 ve 12.00 hodin.

Příjemci podpory:

  • Neziskové organizace registrované v České republice, které mají minimálně dvouletou aktivní historii a působí v některé z pěti tematických oblastí programu.

Typy podporovaných aktivit:

  • Poslední výzva k předkládání žádostí o grant zaměřených na Občanskou participaci, Advokační a watchdogové aktivity, Zmocnění znevýhodněných skupin, Občanské vzdělávání a mediální gramotnost a Posílení neziskových organizací.
  • Cílem druhého kola základních grantů je podpora projektů, které řeší aktuální potřeby a problémy ve všech zaměřeních programu. Podpořeny budou projekty, které představí nové přístupy a aktivity nebo naopak dále a smysluplně rozvíjí dosavadní praxi, činnost a aktivity žadatele tak, aby byla posílena jejich udržitelnost (využití výstupů projektu v budoucnu), další sdílení a šíření.

Forma a výše podpory:

  • Základní granty ve výši od 8 000 do 85 000 eur budou rozděleny na 1–2 leté projekty, které povedou k podpoře aktuálních témat v daných zaměřeních.
  • Celková alokace na tuto výzvu je 5 069 976 eur.

Specifika a omezení:

  • Žadatel může ve všech grantových kolech programu Active Citizens Fund předložit maximálně 3 žádosti, přičemž celková částka přidělená jednomu žadateli (coby příjemci či partnerovi projektu) nesmí v součtu všech podpořených projektů překročit 125 000 eur.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>