Přeskočit na obsah

OP Rybářství 2.3. Podpora nových chovatelů

Dotace je určena pro nově začínající chovatele, kteří zřizují poprvé mikropodniky nebo malé podniky akvakultury provozované vlastním jménem, na vlastní odpovědnost a riziko a mají odpovídající odborné schopnosti a způsobilost.

Příjem žádostí:

 • Žádosti o dotaci lze podávat od 2. 4. 2019 od 9 hod. do 3. 4. 2019 v 18 hodin.

Příjemci podpory:

 • Podpora je určena pro nově začínající chovatele.
 • Podpora může být poskytnuta fyzické nebo právnické osobě (v případě, že bude žadatelem/příjemcem právnická osoba, musí být vlastněna ze 100 % fyzickou osobou nebo osobami).

Typy podporovaných projektů:

 • Dotace je určena na zřizování podniků akvakultury nově začínajícími chovateli a na zajištění jejich počáteční konkurenceschopnosti.

Forma a výče podpory:

 • 50 % způsobilých výdajů.
 • Způsobilé výdaje, na které může být poskytnuta podpora, činí minimálně 50 000 Kč na každý jednotlivý projekt.
 • Způsobilé výdaje, na které může být poskytnuta podpora, činí maximálně 16 000 000 Kč na každý jednotlivý projekt.

Specifika a omezení:

 • Žadatel musí být nově začínajícím chovatelem, tzn., že nezahájil činnost dříve, než před 5 lety k datu podání Žádosti o podporu a současně musí splňovat tyto kvalifikační požadavky – vzdělání: absolvent školy s maturitou, vyšší školy nebo vysoké školy se zaměřením na akvakulturu, nebo alespoň 5 let praxe v oboru.
 • Žádost o podporu se podává elektronicky prostřednictvím portálu Farmáře bez nutnosti osobní účasti žadatele na RO SZIF.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

[mpress_banner banner=“7711”]

2 komentáře na “OP Rybářství 2.3. Podpora nových chovatelů”

 1. Aleš Röhrich

  Dobrý den mám dotaz zda na dotaci OP Rybářství 2.3. Podpora nových chovatelů je možné založit s.r.o. 100% vlastněné fyzickou osobou a mít jednatele či jinak postaveného garanta se vzděláním v oboru rybářství.Popřípadě jak lze získat dotaci jako osoba ‚která nemá vzdělání v oboru ani praxi ‚ale má zaměstnance z oboru?

  1. Mgr. Lucie Tomčíková

   Dobrý den,

   definice oprávněného žadatele jasně stanovuje, že podpora je určena pro nově začínající chovatele, kteří zřizují poprvé mikropodniky nebo malé podniky akvakultury provozované vlastním jménem, na vlastní odpovědnost a riziko a mají odpovídající odborné schopnosti a způsobilost. Žadatel musí být nově začínajícím chovatelem, tzn., že nezahájil činnost dříve, než před 5 lety k datu podání Žádosti o podporu a současně musí splňovat tyto kvalifikační požadavky – vzdělání: absolvent školy s maturitou, vyšší školy nebo vysoké školy se zaměřením na akvakulturu, nebo alespoň 5 let praxe v oboru (doložené potvrzením zaměstnavatele nebo bude započteno podnikání v oboru na vlastní jméno a odpovědnost). Není tedy možné mít tam jen zaměstnance s požadovaným vzděláním, ale sám žadatel ho musí mít.

   S pozdravem, LT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru