Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

Podpora výstavby podporovaných bytů z ministerstva pro místní rozvoj

shutterstock_11343424.jpg
Share Button

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR vydalo na konci prosince 2014 výzvu k podávání žádostí o dotace na projekty z programu Podpora bydlení – podprogram Podpora výstavby podporovaných bytů pro rok 2015. Dotace budou poskytnuty na výstavbu a pořízení nájemních bytů určených k sociálnímu bydlení, tj. pro seniory a osoby se ztíženým přístupem k bydlení v důsledku speciálních potřeb.

Příjem žádostí:

  • Žádosti je možné podávat od 5. 1. 2015 do 13. 3. 2015.

Příjemci podpory:

  • Podnikající fyzická nebo právnická osoba (včetně obcí), která má sídlo v některé z členských zemí EU nebo která je součástí EHP nebo Švýcarské konfederace.

Typy podporovaných projektů:

  • Pečovatelský byt – pro osoby v nepříznivé sociální situaci, jejichž snížená soběstačnost je daná věkem či zdravotním stavem.
  • Vstupní byt – pro osoby v nepříznivé sociální situaci, které pobírají dávky v hmotné nouzi, žijí v sociálně vyloučené romské lokalitě, ukončily výkon trestu apod.
  • Komunitní dům seniorů – sociální nájemní bydlení s důrazem na osobní nezávislost pro osoby nad 60 let.

Forma a výše podpory:

  • Podpora je poskytována ve formě investiční dotace na konkrétní investiční akci v režimu „de minimis“ a její výše závisí na účelu budovy a počtu bytových jednotek.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Přečtěte si také článek Podpora výstavby podporovaných bytů z ministerstva pro místní rozvoj, který zjednodušenou formou informuje o dané výzvě.

 

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>