Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

Ústecký kraj – Podpora rozvoje dobrovolnictví v Ústeckém kraji

istockphoto-1147384791-170667a
Share Button

Dotace na podporu a posílení dobrovolnických center Ústeckého kraje v období realizace národního projektu Ministerstva vnitra ČR s názvem Koncepce rozvoje dobrovolnictví v České republice s akcentem na zajištění regionální a oborové dostupnosti dobrovolnictví v podobě dobrovolnických center (ESF OPZ a SR ČR).

Příjem žádostí:

 • Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena od 11. 4. 2022 do 25. 4. 2022.

Příjemci podpory:

 • Organizace, které jsou držiteli akreditace Ministerstva vnitra na základě zákona č. 198/2002 Sb., o dobrovolnické službě a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, působící v Ústeckém kraji alespoň od 1. 1. 2020.

Typy podporovaných aktivit:

 • Úhrada nákladů na provoz dobrovolnických center působících v Ústeckém kraji v souladu se Strategií podpory rozvoje dobrovolnictví Ústeckého kraje 2021 – 2022.
 • Důvody podpory stanoveného účelu:
  • Synergická strategická podpora a posílení dobrovolnických center Ústeckého kraje v období realizace národního projektu Ministerstva vnitra ČR s názvem Koncepce rozvoje dobrovolnictví v České republice s akcentem na zajištění regionální a oborové dostupnosti dobrovolnictví v podobě dobrovolnických center (ESF OPZ a SR ČR).
  • Nedostatek finančních prostředků na profesionálního koordinátora, který zajišťuje získávání dobrovolníků, jejich zaškolování, vysílání, administraci apod.
  • Program je v souladu se strategickými dokumenty Ústeckého kraje – Strategie podpory rozvoje dobrovolnictví Ústeckého kraje 2021 – 2022 (usnesením č. 141/31Z/2020 ze dne 7. 9. 2020) a Střednědobým plánem rozvoje sociálních služeb v Ústeckém kraji na období 2022-2024, konkrétně opatření č. 3.3.2 Podpora dobrovolnictví v Ústeckém kraji.

Forma a výše podpory:

 • Předpokládaný celkový objem peněžních prostředků vyčleněných z rozpočtu kraje na dotační program činí 500 000 Kč.
 • Maximální výše dotace je pro jedno dobrovolnické centrum v rámci dotačního programu 100 000 Kč. V případě, že splní všechny podané žádosti o dotaci podmínky dotačního programu, budou žádat o maximální podporu a zároveň bude žadatelů více než 5, bude částka alikvotně rozdělena mezi žadatele.
 • Dotace je poskytována ve výši maximálně 70 % z celkových uznatelných nákladů.

Specifika a omezení:

 • Jeden žadatel je oprávněn podat pouze jednu žádost o podporu projektu.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>