Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

2. výzva programu Záruka 2015 až 2023 pro poskytování záruk k úvěrům pro malé a střední podnikatele

images (1)
Share Button

Cílem této výzvy je umožnit realizaci podnikatelských záměrů pomocí zvýhodněných záruk za bankovní úvěry. Podpora je určena pro malé a střední podnikatele působící na území České republiky.

Příjem žádostí:

 • Žádosti o podporu lze podávat od 11. 2. 2016 do 31. 12. 2017.

Příjemci podpory:

 • Dotace je určena pro malé a střední podnikatele, kteří podnikají v podporované ekonomické činnosti na území České republiky.

Typy podporovaných projektů:

 • Podpořeny budou ekonomické činnosti pro Prahu v těchto odvětvích:
  • Zemědělství, lesnictví a rybářství; těžba a dobývání; zpracovatelský průmysl; stavebnictví; velkoobchod a maloobchod; opravy a údržba motorových vozidel; doprava a skladování; ubytování, stravování a pohostinství; informační a komunikační činnosti; profesní, vědecké a technické činnosti; administrativní a podpůrné činnosti; vzdělávání; zdravotní a sociální péče; kulturní, zábavní a rekreační činnosti.
 • Ekonomické činnosti pro ostatní regiony jsou stejné jako pro Prahu s vyjímkou odvětví těžby a dobývání a odvětví stavebnictví.

Forma a výše podpory:

 • Podpora je poskytována ve formě bankovní záruky za úvěr a ve formě finančního příspěvku.
  • Záruka portfoliová se v rámci této výzvy poskytuje až do výše 70 % jistiny zaručovaného úvěru, jehož výše může být maximálně 4 mil. Kč.
  • Záruka individuální s finančním příspěvkem pouze pro sociální podnikatele je poskytována až do výše 80 % jistiny zaručovaného úvěru. Maximální výše záruky je v tomto případě 20 mil. Kč. Finanční příspěvek k zaručovanému úvěru je poskytován ve výši 10 %  tohoto úvěru, maximálně do výše 500 000 Kč.

Specifika a omezení:

 • Oprávnění žadatelé musí být poplatníky daně z příjmu a mít vyrovnané své finanční závazky. Nesmějí být součástí insolvenčního řízení, exekuce, popřípadě v likvidaci nebo mít zákaz vykonávat živnost.
 • Způsobilé výdaje uhrazené ze zaručovacího úvěru mohou být použity pouze na realizaci projektu.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Vaše dotazy a komentáře

 1. Grecmanova napsal:

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, naše společnost – soukromá klinka je v podnájmu, již 2 roky. Tuto nemovitost bychom rádi koupili, majitel budovy souhlasí. Vztahuje se možnot tohoto programu i na takový projekt..? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,

   je nutné, aby vaše ekonomická činnost spadala do podporovaných CZ-NACE (naleznete jejich výčet v příloze č. 1). Musí se jednat o počáteční investici a nesmí se jednat o velký investiční projekt.

   S pozdravem, LT

 2. Ing. Martin Blahuta napsal:

  Dobrý den,

  realizuji koupi dvougeneračního rodinného domu ve městě Ostrava, který je na okraji cyklostezky (Beskydy – Ostrava) a rád bych zrealizoval „pohostinství“ jak venkovní na zahrádce tak z vnitřní části domu. Díky tomu, že budu majitel budou náklady provozu minimální a současně takto chci vytvořit 2-4 pracovní místa. Je možné získat nějakou dotaci na tento projekt? (rekonstrukce, realizace zahrádky, hriště pro děti). Děkuji Vám za odpověď, Ing. Martin Blahuta


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>