Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

35. výzva OPŽP – varovné a hlásné systémy, digitální povodňové plány

shutterstock_141389308.jpg
Share Button

V rámci zlepšování kvality vod a snižování rizika povodní byla vyhlášena výzva,  jejímž cílem je podpora preventivních protipovodňových opatření. Jedná se o projekty na celém území České republiky, zvláště pak v oblastech potenciálně ohrožených povodňovým rizikem a jejich povodí.

Příjem žádostí:

  • Žádosti o dotace lze podávat od 1. 3. 2016 do 31. 5. 2016 do 20.00 hodin.

Příjemci podpory:

Typy podporovaných projektů:

  • Analýza odtokových poměrů včetně návrhů možných protipovodňových opatření – zpracování podkladů pro vymezení území ohroženého zvláštní povodní; studie odtokových poměrů včetně návrhů možných protipovodňových opatření v oblastech s potenciálním povodňovým rizikem.
  • Budování a rozšíření varovných, hlásných, předpovědních a výstražných systémů na lokální úrovni, digitální povodňové plány – budování a modernizace systému předpovědní povodňové služby, včetně budování a modernizace měřících stanic; budování a rozšíření varovných a výstražných systémů v rámci hlásné povodňové služby na regionální a místní úrovni, tvorba digitálních povodňových plánů včetně naplňování sdílených databází Povodňového informačního systému.

Forma a výše podpory:

  • Celková alokace pro tuto dotaci činí 350 000 000 Kč.
  • Minimální výše způsobilých realizačních výdajů je 200 000 Kč.
  • Maximální výše podpory je 85%, pro opatření budování varovných systémů bude podpora 70 % z celkových způsobilých výdajů.

Specifika a omezení:

  • Žádosti o dotaci lze podat elektronickou formou.
  • Pro to, aby byla žádost ohodnocena jako přijatelná ke schválení, musí získat minimálně 20 bodů ve věcném hodnocení dle technicko – ekologických kritérií.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>