Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

Podpora restrukturalizace ovocných sadů

sad
Share Button

Ministerstvo zemědělství vyhlašuje program na podporu restrukturalizace ovocných sadů, jehož účelem je nezbytné zlepšení zdravotního stavu ovocných stromů a zlepšení kvality produkovaného ovoce.

Příjem žádostí:

 • Žádosti je možné předkládat do 30. 9. 2016.

Příjemci podpory:

 • Podnikatelé podnikající v zemědělské výrobě.

Typy podporovaných projektů:

 • Předmětem dotace je plocha nově vysázeného ovocného sadu osázená odrůdami, které jsou uvedeny v Praktické příručce, části D Zásad (viz Zdroj níže) a obhospodařovaná podle směrnic pro integrované systémy pěstování na půdách, které nepřekročí limity těžkých kovů uvedené v části D Zásad.

Forma a výše podpory:

 • Dotace na pořízení dlouhodobého hmotného majetku.
 • Výše dotace:
 1. Sazba do 200 000 Kč/ha vysázeného ovocného sadu uznanou sadbou jabloní, hrušní, meruněk, broskvoní, slivoní, třešní, višní na výměře minimálně 1 ha jednoho druhu (minimální počet stromů 800 ks/ha).
 2. Sazba do 100 000 Kč/ha vysázeného ovocného sadu uznanou sadbou jabloní, hrušní, meruněk, broskvoní, slivoní, třešní, višní na výměře minimálně 1 ha jednoho druhu (minimální počet stromů 400 ks/ha).
 3. Sazba do 50 000 Kč/ha vysázeného ovocného sadu uznanou sadbou drobného ovoce (rybízů, angreštů, malin) na výměře minimálně 0,5 ha jednoho druhu (minimální počet sazenic 3 000 ks/ha).

Specifika a omezení:

 • Příjemce dotace bude vzhledem k charakteru dotace na pořízení dlouhodobého hmotného majetku podnikat s předmětem dotace a obhospodařovat jej podle směrnic Svazu pro integrované systémy pěstování ovoce (SISPO) minimálně 10 let od data vydání rozhodnutí o poskytnutí dotace.
 • Za neplnění těchto podmínek se nepovažuje likvidace předmětu dotace v důsledku přírodní pohromy, likvidace nařízená orgány státní správy, zánik užívacích práv v důsledku zákonných opatření nebo z důvodu realizace podpory v rámci opatření 1.3.3. Předčasné ukončení zemědělské činnosti Programu rozvoje venkova na období 2007-2013.
 • Při nedodržení minimální doby podnikání s předmětem dotace z důvodu realizace podpory z opatření 1.3.3. Předčasné ukončení zemědělské činnosti, je příjemce podpory z tohoto opatření povinen doložit na příslušné OPŽL SZIF kopii dohody o poskytnutí dotace z Programu rozvoje venkova ČR.
 • Nesplní-li žadatel o dotaci podmínku použití povolených odrůd ovocných druhů uvedených v části D Zásad nebo nesplní-li mezní hodnoty chemických látek uvedených v tabulce v části D Zásad, žádost se zamítne.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

Zdroj


Vaše dotazy a komentáře

 1. Honza napsal:

  Nelze zobrazit zdroj.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>