Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS

Poskytovatel informačního servisu dotační.info je společnost CYRRUS ADVISORY

Kontakty

PRV 4.1.1 Investice do zemědělských podniků

shutterstock_123421084.jpg
Share Button

Podporovány jsou investice v živočišné a rostlinné výrobě vedoucí ke snížení výrobních nákladů, modernizaci nebo zlepšení jakosti vyráběných produktů, zvýšení účinnosti využívání výrobních faktorů a snadnějšímu přístupu k novým technologiím s výrazným inovačním potenciálem tam, kde je obnova zásadní pro další činnost.

Příjem žádostí:

 • Žádosti budou přijímány od 9. října 2018 8:00 hodin do 30. října 2018 18:00 hodin

Příjemce podpory:

 • Zemědělský podnikatel, tzn. fyzická nebo právnická osoba, která podniká v zemědělské výrobě v souladu se zákonem č. 252/1997 Sb., o zemědělství, ve znění pozdějších předpisů.
 • Skupina zemědělců, tj. podnikatelský subjekt, který je z převážné většiny vlastněn zemědělskými prvovýrobci a předmětem jeho činnosti je poskytovat práce, výkony nebo služby, které souvisejí výhradně se zemědělskou výrobou a při kterých se využijí prostředky nebo zařízení sloužící zemědělské výrobě.

Typy podporovaných projektů:

 • A) stavby a technologie v živočišné výrobě (podpora se týká chovu skotu, prasat, ovcí, koz, drůbeže, králíků a koní):
  • výstavba a rekonstrukce ustajovacích prostor a chovatelských zařízení, výstavba a rekonstrukce skladovacích prostor pro druhotné produkty živočišné výroby vč. jejich úpravy a zpracování, výstavba a rekonstrukce skladovacích prostor pro krmiva a/nebo steliva pro přímou spotřebu v podniku , pořízení technologií pro živočišnou výrobu.
 • B) stavby a technologie pro rostlinnou a školkařskou výrobu:
  • výstavba a rekonstrukce staveb pro skladování a sklizeň produktů rostlinné produkce (kromě obilovin a olejnin) včetně technologií, i technologií na čištění technologických vod, výstavba a rekonstrukce nosných konstrukcí sadů včetně protikroupových a protidešťových systémů a ochranných sítí proti ptactvu, výstavba a rekonstrukce nosných konstrukcí chmelnic včetně protikroupových a protidešťových systémů.
  • Investice do Nové výsadby révy vinné :
  • rekonstrukce nosných konstrukcí o výstavba nosných konstrukcí o sadbový materiál o výstavba a rekonstrukce protikroupových systémů, tyto investice do Opětovné výsadby révy vinné.

Forma a výše podpory:

 • Míra podpory může dosáhnout maximálně 60 % způsobilých výdajů.
 • Částka výdajů, ze kterých je stanovena dotace, na jeden projekt činí minimálně 100 000 Kč a maximálně 75 000 000 Kč.

Specifika a omezení:

 • Projekt lze realizovat na území České republiky s výjimkou území hl. města Prahy.
 • Podpora je podmíněna kladným zhodnocením projektu s vyhodnocením aspektů účelnosti, potřebnosti, efektivnosti, hospodárnosti a proveditelnost.
 • Lhůta vázanosti projektu na účel trvá 5 let od data převedení dotace (konečné platby) na účet příjemce dotace.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Podívejte se určitě i na tuto výzvu...

 


Vaše dotazy a komentáře

 1. Jiri Šlehofer napsal:

  Dobry den mam dotaz jsem zacinajici podikatel a mam moznost ziskat farmu o velikosti 1OOOmctverecnich z pozemkama 12,4h ze vsim i z dobytkem celkova cena objektu je 11100000Kc mel bych sanci ziskat nato dotace na koupy objektu dekuji za odpoved

 2. Marek Máliš napsal:

  Dobrý den

  Plánuji nákup přívěsu na přepravu hospodářských zvířat. Cena cca 110 000 Kč + DPH. Je vypsaný nějaký dotační program který by bylo možné využít? Děkuji za info .

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   aktuálně (do 12. 10.) mohou zemědělští podnikatelé podávat žádosti do Programu rozvoje venkova – Investice do zemědělských podniků. Z dotace je však možné pořídit pouze strojní zařízení, které je uvedeno v Příloze 4, str. 40 tohoto dokumentu.

   S pozdravem, KČ

 3. Jan Přichystal napsal:

  Dobrý den,
  chci ze zeptat, zda a kdy je možné získat dotaci na modernizaci dopravních prostředků a strojů na zpracování půdy. Konkrétně se mi jedná o nákup dvou kvalitních českých traktorových návěsů o užitečné hmotnosti 16 nebo 20 t (cena kolem 920 tis. Kč za jeden) a diskových bran o záběru cca 7 m za cenu cca 750 tis. Kč. Jsme ZD hospodařící poblíž Prostějova. Za odpověď předem děkuji.

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   v rámci této výzvy je podporován pouze nákup takového zařízení, které je přesně uvedeno v podmínkách výzvy. Způsobilé výdaje této podpory najdete ZDE – Příloha č. 4, str. 40.

   S pozdravem, KČ

 4. Josef Pejsar napsal:

  Dobrý den,je možné získat dotaci na výstavbu haly na volné ustájení zvířat?Stihli byste případně žádost o dotace na pořízení do 12.10. 2015 podat?Děkuji za odpověd.

 5. Marie napsal:

  Dobrý den,jsem evidována jako zemědělec- ale malý,mohu tedy buď čerpat na výstavbu zastřešení pro zvířata ,či koupi starého rozpadlého statku i s polema?A popř zda je nějaký limit odkud až kam můžu/min-max Kč/.Děkuji a přeji hezký den

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   ZDE najdete veškeré informace k této výzvě.
   Způsobilé výdaje, tj. výdaje na které může být dotace poskytnuta, najdete na str. 6 tohoto dokumentu. Minimální částka výdajů, ze kterých je stanovena dotace činí 100 000 Kč, maximální 150 mil. Kč. Max. výše dotace je 60 % ze způsobilých výdajů projektu.

   S pozdravem, KČ

 6. ing.Jaromír Kraus napsal:

  dobrý den.
  Můj projek se opírá o několik faktorů.Jedná se o obec Jestřabí u Fulneku ok.Nový Jičín,jedná se o obec okolo 100 obyvatel.Chci založit sady regionálních odrůd ovoce.Jedná se o Jadernici Moravskou,Hrušeň Špinku , šnestku domácí a jeřáb Moravský.toto chsi pěetovat na výměře cirka 15 ha.zárověň plánuji tradiční zpracování veškerého ovoce podle místních / Valašských tradic.
  V rámci rozvoje obce chci zbudovat soustavu rybníků znásledujících důvodu a) jelikoš v obci vysichají studny již několik let po sobě,tak by jsme pomoci rybníku zvedli hladinu spodní vody tak aby byla zajištěna výše hladiny ve studních v obci,před tímto rybníkem by jsme zbudovali biologickou čističku odpadních vod,protože v obci není čistička odpadních vod,a veškerá odpadní voda je vypouštěna do místního potoka.V této soustavě by jsme zbudovali další dva rybníky za účelem chovu ryb možná taky pro rekreační účely,na tento program vytvoříme 6 až 8 pracovních míst,tento program pojímáme jako rodinnou farmu,moje žena a já si vyřídíme živnost soukromý zemědělec.Sromky ovocných stromů budeme pěetovat výhradně ze semen,mimo Jeřáb Moravský

  děkuji za odpověď a Váš názor

  Ing.Jaromír Kraus

  • Bc. Kateřina Čočková Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   sadařství podporuje národní program MZe ČR. Na 1 ha můžete získat dotaci až ve výši 200 000 Kč. Dotační titul je aktuálně otevřen a je možné žádat do konce září. Více info ZDE.

   Co se týká Vašeho druhého záměru, některé aktivity by mohly spadat pod program OP Životní prostředí (budování rybníků, ČOV). Abychom mohli lépe tento záměr posoudit, potřebovali bychom znát podrobnější informace.

   V případě dalších dotazů jsem Vám k dispozici.
   S pozdravem, KČ


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>