Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

AKTION Česká republika – Rakousko – Stipendia pro vysokoškolské učitele

school-2051712__340
Share Button

Stipendium je určeno k rozvoji profesní vědecké dráhy, a to především pro vědecký dorost.

Příjem žádostí:

  • Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena do 30. 11. 2020, 23:59:59 hodin.

Příjemci podpory:

  • Jednoměsíční stipendium pro vysokoškolské učitele veřejných vysokých škol v ČR.

Typy podporovaných aktivit:

  • Stipendium je určeno k rozvoji profesní vědecké dráhy, a to především pro vědecký dorost.
  • Cílovou institucí jsou v Rakousku veřejné/státní univerzityodborné vysoké školy, pädagogické vysoké školy a akreditované soukromé univerzity. Kromě nich mohou být práce prováděny i v archivech, knihovnách, muzeích a výzkumných institucích, jejichž materiály, výsledky výzkumů a infrastruktura jsou nezbytné pro provedení záměru. V žádosti o stipendium však musí být v každém případě  přiložena „Dohoda o přijetí/Betreuungszusage/statement of academic supervisor“ s univerzitou, odbornou vysokou školou nebo akreditovanou soukromou univerzitou.

Forma a výše podpory:

  • Výše měsíčního stipendia při pobytech v Rakousku činí 1 150 €.
  • Stipendium je určeno ke krytí veškerých nákladů. Rakouská výměnná služba (OeAD-GmbH) zajišťuje na požádání ubytování v ceně 250 – 600 € (za poplatek 18 €).

Specifika a omezení:

  • Výběrové řízení proběhne na základě předložených podkladů (základní verzí pro hodnocení je on-line žádost) do dvou měsíců po podání žádosti. Výběr provádí odborná česko-rakouská komise (zástupci ministerstev školství a univerzit obou zemí) na základě kvality podaných žádostí a dle rozsahu prostředků, které budou k dispozici.
  • Na stipendium není právní nárok. Rozhodnutí komise je konečné a nebude jednotlivě zdůvodňováno. Zpráva o výsledku výběrového řízení bude uchazečům zaslána formou emailového sdělení. Definitivní rozhodnutí o přijetí vybraného uchazeče na rakouskou univerzitu přísluší rakouské straně.
  • Během stipendijního pobytu není dovoleno vykonávat v Rakousku výdělečnou činnost.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>