Přeskočit na obsah

Dotační program Jihočeského kraje — Zřizování nových oplocenek

Dotace na zřizování nových oplocenek při obnově lesních porostů s vymezeným minimálním podílem stanovištně vhodných melioračních a zpevňujících dřevin, které umožní ochranu proti škodám zvěří a snadnější odrůstání takto ochráněných kultur.

Příjem žádostí:

 • Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena od 4. 1. 2021 od 08:00 hodin do 26. 2. 2021 do 14:00 hodin.

Příjemci podpory:

 • Žadatelem o dotaci může být pouze osoba, na kterou se podle zákona č. 289/1995 Sb., o lesích a o změně a doplnění některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, vztahují práva a povinnosti vlastníka lesa.

Typy podporovaných aktivit:

 • Zřizování nových oplocenek při obnově lesních porostů s vymezeným minimálním podílem stanovištně vhodných melioračních a zpevňujících dřevin, které umožní ochranu proti škodám zvěří a snadnější odrůstání takto ochráněných kultur.

Forma a výše podpory:

 • Celková alokace činí 10 mil. Kč.
 • Minimální výše celkových způsobilých výdajů projektu 1 000 Kč.
 • Maximální výše celkových způsobilých výdajů projektu 200 000 Kč.
 • Míra podpory činí 100 %.

Specifika a omezení:

 • Lesní pozemek se musí nacházet ve správním obvodu Jihočeského kraje. V případě, že ve správním obvodu Jihočeského kraje není část pozemků, na které je dotace požadována, nebude dotace na tyto pozemky poskytnuta a žádost bude odpovídajícím způsobem krácena nebo neschválena.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

2 komentáře na “Dotační program Jihočeského kraje — Zřizování nových oplocenek”

 1. dobrý den chtěl bych v 9–10/2019 provádět výsadbu a oplocení ve svém lese v katastru obce Neplachov bude na rok 2020 a toto období vypsána nějaká dotace jak na oplocenku tak výsadbu stromků . Jsou již připravené nějaké termíny které bych si měl pohlídat. Děkuji za informaci

  1. Dobrý den,
   předpokládám, že výsadbu chcete realizovat na podzim 2020. Nyní je vyhlášena výzva na podporu zřizování nových oplocenek v roce 2019: https://www.kraj-jihocesky.cz/ku_dotace/vyhlasene#810. Žádost se podává 1x za všechny práce provedené po doručení registrace do 31.12.2019. Doporučuji vám se obrátit na kontaktní osobu programu s dotazem pro podporu vašeho záměru: Ing. Pavel Pöschko, tel.: 386 720 716, e‑mail: poschko@kraj-jihocesky.cz; Ing. Jiří Roubík, tel.: 386 720 632, e‑mail: roubik@kraj-jihocesky.cz.
   S pozdravem, LT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru