Přeskočit na obsah

Horizont 2020 Marie Sklodowská-Curie Inovativní školící sítě (ITN)

Dotace na výzkum, či výzkumného pracovníka lze získat z programu Horizont 2020 — Marie Sklodowska-Curie (MSCA). Cílem programu je přispět k rozvoji lidských zdrojů ve vědě a výzkumu, a to posílením mobility, podporou vzdělávání a profesního růstu výzkumných pracovníků ve všech vědeckých disciplínách.

Příjem žádosti:

  • Výzva probíhá do 13. ledna 2015, 17:00 hodin.

Příjemci podpory:

  • Instituce, které se aktivně podílejí na výzkumu a výzkumném vzdělávání (například vysoké školy, veřejná nebo soukromá nekomerční výzkumná střediska, velké podniky, malé a střední podniky, neziskové a charitativní organizace apod.)
  • Výzkumní pracovníci na počátku své profesní dráhy (ESRs), kteří ještě nezískali doktorský titul.

 Typy podporovaných projektů:

  • Inovativní školící sítě (ITN) — doktorské studijní programy vč. průmyslových doktorátů.

Forma a výše podpory:

  • Pro výzkumníka: příspěvek na životní náklady € 3,110 na měsíc, příspěvek mobility € 600 na měsíc, příspěvek na rodinu 500 na měsíc.
  • Pro instituce: příspěvek na provoz sítí a výzkumné a školící náklady € 1,800 za výzkumníka na měsíc, příspěvek na management a koordinaci projektu € 1,200 za výzkumníka na měsíc.

Specifika a omezení:

  • Projekt ITN může mít jednu ze tří forem — Evropské školící sítě (ETN), Evropské průmyslové doktoráty (EID) a Evropské společné doktoráty (EJD) — z nichž každá musí splňovat jiné požadavky.
  • Všichni výzkumní pracovníci musí být na počátku profesní dráhy, tzn. v době náboru musí být v prvních čtyřech letech (odpovídající plnému pracovnímu úvazku) své výzkumné kariéry a zatím nezískali doktorský titul.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Přečtěte si také článek Podpora inovativního doktorského vzdělávání v rámci Horizontu 2020, který zjednodušeně informuje o daném dotačním titulu.

Zdroj

[mpress_banner banner=“7713”]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru