Přeskočit na obsah

Horizont 2020: Výzva k využití plného potenciálu online spolupráce

Rozpoznání vhodných partnerů pro inovační aktivity je považováno za hlavní bariéru rozvoje malých a středních podniků. Služby inovační podpory se zabývají touto výzvou tradičně dvěma způsoby, které se často kombinují: (a) Zajištění prostoru pro získávání kontaktů pro osobní schůzky buď jako ojedinělé schůzky (“události makléřů”), nebo jako stabilnější sítě (“shluky”) často s omezeným geografickým dosahem; (b) definice profilů spolupráce (“technologické nabídky”, “profily vyhledávání partnerů”, atd.), které jsou distribuovány skrz zprostředkovatelské sítě. Zprostředkovatelé začínají být aktivnější v budování partnerských vztahů (“makléřství”). Sociální média a jiné webové služby se staví těmto existujícím přístupům čelem a žádají si jejich přepracování. 

Příjem žádostí:

  • Žádosti lze podávat od 11.12.2013 do 10.3.2015 do 17.00 hod.
  • Hodnocení projektů je dvoukolové. Pro projekty, které postoupí do druhého kola, lze pak žádosti podávat do 12.8.2015 do 17.00.hod.

Příjemci podpory:

  • Malé a střední podniky.

Typy podporovaných projektů:

  • Rozvoj a testování nových designů služeb pro “podporu online spolupráce pro inovaci” malých a středních podniků v různých odvětvích, zpřístupnění těchto nových služeb firmám v odvětvích, které nejsou příkladem získávání prospěchu z inovační podpory, rozvoj a testování kvalifikačního profilu, životopisu a školících kurzů pro zaměstnance, kteří momentálně poskytují makléřské služby v zavedených sítích nebo agenturách malých a středních firem.

Forma a výše podpory:

  • Celková finanční alokace činí 2 350 000 €.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

[mpress_banner banner=“8913”]

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru