Přeskočit na obsah

HORIZONT 2020 — Výzva pro nanotechnologie a výrobu pokročilých materiálů

Nanotechnologie mají revoluční dopad v oblasti ICT, přírodních věd, péče o zdraví, spotřebního zboží, nejrůznějších materiálů atd. Financování jejich výzkumu prudce roste. Specifickým cílem podpory výzkumu a inovací v oblasti nanotechnologií je zajistit vedoucí postavení EU na rychle rostoucím globálním trhu, a to prostřednictvím podněcování investic do nanotechnologií a jejich uplatnění ve výrobcích a službách s vysokou přidanou hodnotou, které budou konkurenceschopné v široké škále aplikací a odvětví.

Příjem žádostí:

 • Do 26.3. 2015 17:00 hodin (bruselského místního času).

Typy podporovaných projektů:

 • Společenská angažovanost na bezpečné využití nanotechnologií.
 • Akce předsednictví

Forma a výše podpory:

 • Celková alokace činí 2 mil Eur.

Specifika a omezení:

 • V porovnání se zaměřením nanotechnologického výzkumu v 7. RP klade návrh programu H2020 větší důraz na aplikace nanotechnologií, na otázky bezpečného výzkumu a rovněž na otázky reakce společnosti na přednosti a rizika využití nanotechnologií v komerčních výrobcích.

Doplňující informace:

Máte-li zájem, neváhejte nás kontaktovat.
[mpress_banner banner=“8913”]

 

2 komentáře na “HORIZONT 2020 — Výzva pro nanotechnologie a výrobu pokročilých materiálů”

 1. Drahomíra Skoupá

  Je možné získat dotace pro výstavbu DOMU PRO SENIORY? Pokud ano, jak postupovat? Jedná se o Prosečné v Krkonoších. Je tam velký pozemek a penzion, obojí leží “ladem”. Zašlete, prosím, info, jak postupovat, pokud je to možné. Děkuji. Skoupá.

  1. Bc. Kateřina Čočková
   Bc. Kateřina Čočková

   Dobrý den, paní Skoupá,
   na tento záměr se nabízejí národní podpory MMR ČR — buď výstavba podporovaných bytů (pečovatelských bytů) či výstavba komunitního domu pro seniory. Program bývá každoročně vyhlašován. Podporované byty byly vyhlášeny na začátku roku a nyní jsou uzavřeny, avšak je možné, že během roku se otevře ještě podpora KODUS. Více info ZDE.
   V případě dalších dotazů se můžete na mě obrátit.
   S pozdravem, KČ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru