Přeskočit na obsah

LIV. (prioritní osa 7) výzva pro podávání žádostí o poskytnutí podpory

Dotace  na výstavbu, rekonstrukci, dostavbu nebo přístavbu center, tvorbu materiálů a pomůcek investičního charakteru, včetně úprav dětských hřišť a zahrad v přírodním stylu mohou získat neziskové organizace a veřejnoprávní korporace. Maximálné výše podpory v rámci jednoho projektu činí 30 mil. Kč.

Příjem žádostí:

 • Od 11.10. do 7.1. 2014.

Příjemci podpory:

 • Právní formy uvedené v textu výzvy (obce, kraje, příspěvkové organizace,  organizační složky státu, příspěvkové organizace, , občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti apod.).

Typy podporovaných projektů:

 • Projekty zaměřené na rekonstrukci, dostavbu nebo přístavbu stávajících objektů center a poraden, v případě, že bude po dobu 20 let od podání žádosti každoročně předložen na MŽP a SFŽP ČR a jimi schválen celoroční vzdělávací nebo poradenský plán činnosti včetně zhodnocení činnosti a příjmů za uplynulý rok.
 • Nákup, rekonstrukce, dostavba, přístavba a výstavba objektů za účelem vzniku nových center a poraden, v případě, že bude po dobu 20 let od podání žádosti každoročně předložen na MŽP a SFŽP ČR a jimi schválen celoroční vzdělávací nebo poradenský plán činnosti včetně zhodnocení činnosti a příjmů za uplynulý rok.
 • Projekty orientující se na technické vybavení center a poraden investičního charakteru, v případě, že bude po dobu 5 let od podání žádosti každoročně předložen na MŽP a SFŽP ČR a jimi schválen celoroční vzdělávací nebo poradenský plán činnosti včetně zhodnocení činnosti a příjmů za uplynulý rok.
 • Tvorba materiálů a pomůcek investičního charakteru (včetně úprav dětských hřišť a zahrad v přírodním stylu při mateřských školách. Podpora se týká projektů zpracovaných podle principů uvedených v publikaci MŽP „Dětská hřiště a zahrady v přírodním stylu.“ Dále včetně vytvoření a rozvoje zázemí pro subjekty pracující podle konceptu lesní mateřské školy).

Forma a výše podpory:

 • Maximální výše podpory na jeden projekt činí 30 mil. Kč.
 • Podpora bude poskytnuta až ve výši 90 %.

Specifika a omezení:

 • Osobní náklady nejsou způsobilé – využití křížového financování není povoleno. V rámci výzvy jsou přijatelné žádosti o podporu na projekty, u kterých byl proces zadávacího řízení na realizaci projektu zahájen po 1. lednu 2007.

[mpress_banner banner=“7700”]

2 komentáře na “LIV. (prioritní osa 7) výzva pro podávání žádostí o poskytnutí podpory”

 1. Dobrý den ‚jsme nezisková organizace, občanské sdružení JK caballero. Mame projekt k výstavbě jezdecké haly pro sportovní a vyukové ježdění. hala je v rozpočtu 4mil..Chtěli by jsme žádat o tuto dotaci. Mužete mi dát bližší info. Jsme z Moravskoslezského kraje Děkuji Masárová tel.604265192

  1. Dobrý den,

   děkujeme za Váš dotaz, vzhledem k termínu uzávěrky výzvy ji není již bohužel možné stihnout. Nebyla by však k uvedeným účelům ani vhodná.

   Pro uvedené účely bude spíše vhodnější Regionální operační program Moravskoslezsko, v případě realizace projektu v obci do 2000 obyvatel poté Program rozvoje venkova, dále případně státní programy Ministerstva zemědělství.

   Pro bližší posouzení prosíme o informace ke konkrétnímu místu realizace.

   Předem děkuji a přeji pěkný den,

   JF.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru