Přeskočit na obsah

Město Kostelec nad Orlicí — Podpora sociálních služeb a služeb navazujících, prevence před rizikovými jevy

Dotace pro poskytovatele a zařízení SS, pro spolky a NNO, které se zaměřují na sociální služby, humanitární organizace a jiné fyzické nebo právnické osoby působící v oblasti SS, podpory rodin, zdravotnictví, protidrogových aktivit, prevenci kriminality apod.

Příjem žádostí:

  • Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena od 22. 01. 2024 do 05. 02. 2024

Příjemci podpory:

  • Fyzické a právnické osoby, které provozují veřejně prospěšnou činnost vztahující se k městu Kostelec nad Orlicí. Oprávněný žadatel činí SS výrazně efektivnější nebo má jednoznačný přínos pro občany města Kostelce nad Orlicí.

Typy podporovaných aktivit:

  • Cíle a zaměření oblasti dotace: finanční dotace pro poskytovatele a zařízení SS, pro spolky a NNO, které se zaměřují na sociální služby, humanitární organizace a jiné fyzické nebo právnické osoby působící v oblasti SS, podpory rodin, zdravotnictví, protidrogových aktivit, prevenci kriminality apod. 

Forma a výše podpory:

  • Uznatelné náklady (náklady na podporu SS, především úhrada nákladů za zajištění základních činností sociální služby dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách v platném znění) např.:
    • náklady na propagaci služby, provozní náklady, nájemné, cestovné, dodavatelské služby, mzdové náklady.
    • Náklady jsou nezbytné pro realizaci projektu a odpovídají schválenému rozpočtu, který je součástí žádosti o dotaci.

Specifika a omezení:

  • Lokalizace programu: žadatel působí na území města Kostelec nad Orlicí, program se uskutečňuje v lokalitě odpovídající charakteru akce, převážně však v Kostelci nad Orlicí nebo žadatel poskytuje humanitární a sociální služby či pomoc občanům města Kostelec nad Orlicí mimo území města Kostelec nad Orlicí, případně terénní práci v rámci území ORP Kostelec nad Orlicí.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru