Přeskočit na obsah

Město Krásná Lípa — Dotační program na opravy fasád, střech a oplocení

Dotace je určena pro způsobilé žadatele, kteří opravují fasády či střechy, rekonstruují oplocení v souladu s vyhlášeným programem a tím se podílí na hezkém vzhledu města Krásná Lípa.

Příjem žádostí:

 • Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena do 6. října 2023.

Příjemci podpory:

 • 1) Na opravu fasády nebo střechy může požádat každý občan, který vlastní dům k trvalému bydlení na katastrálním území Krásná Lípa, Krásný Buk, Kyjov u Krásné Lípy, Zahrady, Vlčí Hora.
 • 2) Na rekonstrukci oplocení může požádat každý občan z jmenovaných katastrálních území (vlastník domu i rekreačního objektu), pouze na tu část oplocení, jež sousedí s veřejnou komunikací.

Typy podporovaných aktivit:

 • Město Krásná Lípa dlouhodobě podporuje opravy fasád a střech a rekonstrukce oplocení ve městě u soukromých subjektů, které se tímto podílí na hezkém vzhledu našeho města a podporují tak celkový estetický dojem pro obyvatele i návštěvníky města Krásná Lípa.

Forma a výše podpory:

 • Dotace na opravu (ne pouhý nátěr či zateplení) fasády činí 100 Kč/m2 na čelní stěnu a 50 Kč/m2 na stěny ostatní. Maximální výše dotace činí 15 000 Kč na jeden obytný dům. V případě, že oprava probíhá v průběhu několika let, výše dotace za každý rok se sčítají a po dosažení 15 000 Kč na jeden obytný dům není nárok na další dotaci.
 • Dotace na výměnu krytiny (ne pouhý nátěr nebo částečná oprava střechy nebo částečná oprava střechy nebo přeložení krytiny vyjma břidlice) činí 90 Kč/m2 na čelní část střechy, 40 Kč/m2 na části ostatní. Maximální výše dotace činí 15 000 Kč na jeden obytný dům. V případě, že oprava probíhá v průběhu několika let, výše příspěvku za každý rok se sčítají a po dosažení 15 000 Kč na jeden obytný dům není nárok na další dotaci.
 • Dotace na rekonstrukci oplocení (ne pouhé natažení pletiva) činí 150 Kč/bm. Maximální výše této dotace činí 4 000 Kč. Tato dotace může být přiznána při výměně původního plotu za nové oplocení (při případné opravě stávajícího plaňkového oplocení musí být vyměněno min. 70 % dřevěných částí). Dotace nebude přiznána na prostou zeď (cihlovou, betonovou, …).

Specifika a omezení:

 • Dotace na rekonstrukci oplocení: 
  • Dotace nebude přiznána na prostou zeď (cihlovou, betonovou, …).
  • Tato dotace není určena na výstavbu nového oplocení, pouze na rekonstrukci stávajícího.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru