Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

Město Uherský Brod – Program pro poskytování dotací na obnovu hodnotných fasád v Uherském Brodě

Restoration and painting of an ancient Dutch wooden house in North Amsterdam
Share Button

Cílem Programu je zachování a zlepšení architektonického rázu města, zkvalitnění stávajícího bytového fondu a stabilizace počtu obyvatel trvale přihlášených k pobytu na území města.

Příjem žádostí:

  • Příjem žádostí bude v roce 2022 ukončen 16. 05. 2022 včetně.

Příjemci podpory:

  • Fyzická nebo právnická osoba, která je vlastníkem objektu s architektonicky a historicky hodnotnou fasádou, jež je zřetelně viditelná z veřejných prostranství (tzv. uliční fronta). Způsobilost žadatele posoudí Komise pro regeneraci a architekturu města.

Typy podporovaných aktivit:

  • Zachování a zlepšení architektonického rázu města, zkvalitnění stávajícího bytového fondu a stabilizace počtu obyvatel trvale přihlášených k pobytu na území města.
  • Podpora obnovy původního vzhledu historicky a architektonicky významných fasád a úhrada části nákladů spojených s tímto účelem.

Forma a výše podpory:

  • Předpokládaný celkový objem peněžních prostředků vyčleněných z rozpočtu poskytovatele dotace na podporu účelu činí 450 000 Kč v daném kalendářním roce.
  • Maximální výše dotace činí 50 % prokazatelně vynaložených nákladů v místě a čase obvyklých, maximálně však 150 000 Kč.

Specifika a omezení:

  • Dotaci z tohoto Programu lze poskytnout pro konkrétní nemovitost pouze jedenkrát s výjimkou rekonstrukce nemovitostí prováděných v ucelených etapách.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>