Dotační info na Facebook Dotační info na Linkedin RSS
Kontakty

MK ČR – Program pro ochranu měkkých cílů v oblasti kultury

audience-1850665__340
Share Button

Cílem programu je zvýšit ochranu měkkých cílů v oblasti kultury proti teroristickému nebo jinému násilnému útoku. Zároveň je jím motivace vlastníků a provozovatelů, aby se začali více zabývat objektovou bezpečností a podnikali kroky k jejímu efektivnímu zajištění. Měkkými cíli jsou veřejnosti přístupné kulturní památky, muzea, galerie, divadla, koncertní sály, knihovny, kulturní domy, festivaly a prostory, kde se po větší část dne pohybuje velké množství osob, především návštěvníků a personálu, který zajišťuje chod jednotlivých objektů.

Příjem žádostí:

  • Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena  do 12. dubna 2021.

Příjemci podpory:

  • Právnické osoby nebo fyzické osoby s živnostenským oprávněním.
    • Vlastník nebo provozovatel měkkého cíle v oblasti kultury, který splňuje podmínky pro podání žádosti a podáním žádosti se uchází o dotaci nebo příspěvek ze státního rozpočtu na zvýšení ochrany měkkých cílů.

Typy podporovaných aktivit:

  • Cílem programu je zvýšit ochranu měkkých cílů v oblasti kultury proti teroristickému nebo jinému násilnému útoku. Zároveň je jím motivace vlastníků a provozovatelů, aby se začali více zabývat objektovou bezpečností a podnikali kroky k jejímu efektivnímu zajištění. Měkkými cíli jsou veřejnosti přístupné kulturní památky, muzea, galerie, divadla, koncertní sály, knihovny, kulturní domy, festivaly a prostory, kde se po větší část dne pohybuje velké množství osob, především návštěvníků a personálu, který zajišťuje chod jednotlivých objektů.

Forma a výše podpory:

  • Výše dotace se liší podle zaměření zabezpečení ochrany.
  • Hrazeny mohou být pouze neinvestiční výdaje související s naplněním účelu. 

  • Podíl financování – dotace nebo příspěvky budou poskytnuty ve výši 100% způsobilých výdajů.

Specifika a omezení:

  • Na každou prioritu Programu může být podána pouze jedna žádost od konkrétního žadatele.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>