Přeskočit na obsah

MMR ČR — Výstavba sociálního a dostupného bydlení — 117D1410

Cílem programu, je převedení potřebných finančních prostředků Státnímu fondu podpory investic na financování pořízení sociálních a dostupných bytů a sociálních, smíšených a dostupných domů obcemi a dobrovolnými svazky obcí.

Příjem žádostí:

  • Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena od 6. prosince 2021 do 6. ledna 2022.

Příjemci podpory:

  • Účastníkem podprogramu (oprávněným žadatelem o dotaci) je Státní fond podpory investic.

Typy podporovaných aktivit:

  • Převedení potřebných finančních prostředků Státnímu fondu podpory investic na financování pořízení sociálních a dostupných bytů a sociálních, smíšených a dostupných domů obcemi a dobrovolnými svazky obcí.
  • Cílem programu je snaha státu řešit problematiku sociálního a dostupného bydlení prostřednictvím Státního fondu rozvoje bydlení financovat konkrétní projekt SFRB na zvýšení dostupnosti bydlení, podle nařízení vlády č. 112/2019 Sb., o podmínkách použití finančních prostředků Státního fondu rozvoje bydlení na pořízení sociálních a dostupných bytů a sociálních, smíšených a dostupných domů. Cílem nařízení vlády je zvýšit počet sociálních a dostupných bytů ve vlastnictví obcí.

Forma a výše podpory:

  • Výše alokace pro tuto výzvu je 340 mil. Kč.
  • Financování bude probíhat na základě ročních Rozhodnutí o poskytnutí dotace formou ex-post plateb, ve kterém budou specifikovány podmínky programu.

Specifika a omezení:

  • Platnost programu bude zahájena jeho schválením ze strany Ministerstva financí a zveřejněním na webových stránkách Ministerstva pro místní rozvoj s dobou platnosti do 31. 12. 2024.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru