Dotace Evropská unie Dotační Kanál G+ Dotační info RSS
Kontakty

MPO ve spolupráci s MK – Program COVID – Kultura

folklore-996388__340
Share Button

Speciální dotační program COVID – Kultura připravilo MPO ve spolupráci s MK v reakci na celosvětovou pandemii koronaviru. Určen je podnikatelům v oblasti kulturního a kreativního průmyslu.

Příjem žádostí:

 • Lhůta pro podávání žádostí o dotace je stanovena od od 18. srpna 2020 do 18. září 2020.

Příjemci podpory:

 • Podnikatelské subjekty, které mají jako svou hlavní činnost pořádání či zajištění hudebních, hudebně dramatických, tanečních a divadelních projektů, jejichž primárním cílem je poskytnutí kulturní služby veřejnosti v oblasti Performing Arts;
 • individuální umělci;
 • podnikatelské subjekty:
  • pořadatelé filmových festivalů; pořadatelé hudebních festivalů; pořadatelé výtvarných, divadelních či tanečních festivalů a přehlídek; hudební kluby – provozovny, jejichž hlavní funkcí je autorská živá hudební produkce a vytváření hudebního programu, dramaturgie, propagace a provozování hudebního programu je jejich hlavní činností; technické firmy a podnikatelské subjekty zajišťující akce v rámci kulturní služby veřejnosti (poskytující služby či prostory pro kulturní akce dle Programu); umělecká tělesa, tj. umělecké soubory, hudební tělesa či orchestry; pořadatelé cirkusů a nového cirkusu; umělecko-manažerské agentury, které jsou hlavními pořadateli kulturní akce; galerie a muzea; divadla.

Typy podporovaných aktivit:

 • Podpora podnikatelským subjektům v oblasti kultury na marně vynaložené výdaje, které vznikly v rozhodném období od 1. října 2019 do 17. května 2020 ve spojitosti s organizací kulturních akcí, které se měly konat v období od 10. března 2020 do 31. srpna 2020 a byly v přímé souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády přesunuty nebo zrušeny.

Forma a výše podpory:

 • Celková alokace určená na výzvu je 900 mil. Kč.
 • Podpora je poskytována příjemci podpory ve formě dotace ex post.
 • Podpora bude poskytnuta na základě rozhodnutí o poskytnutí dotace vydaného poskytovatelem podpory.
 • Podpora poskytnutá MPO může příjemci pokrýt až 50 % uznatelných výdajů za přesunuté nebo zrušené kulturní akce dle níže uvedených specifik. Maximální výše dotace na jeden podnikatelský subjekt je 5 000 000 Kč.

Specifika a omezení:

 • Podpora se poskytuje od vyhlášení Výzvy Poskytovatelem podpory nejpozději do 31. prosince 2020.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>