Přeskočit na obsah

MŠMT — Přihlášky do studentských programů CERN

Program na podporu studentů českých vysokých škol, kteří mají díky dohodě MŠMT s CERN větší šanci uspět ve výběrových řízeních do studentských programů CERN.

Příjem žádostí:

  • Aktuální termín pro podávání přihlášek do studentských programů CERN je stanoven na 6. listopadu 2023 do 12:00.

Příjemci podpory:

  • Studenti českých vysokých škol z technických oborů doktorského, magisterského i bakalářského studia, a to například v oborech, jakými jsou aplikovaná fyzika, IT, strojírenství, elektronika, robotika, matematika a podobně. Programy nabízí příležitosti rovněž pro studenty takzvaných „administrativních oborů“, jakými jsou finance, právo, logistika, tlumočnictví.

Typy podporovaných aktivit:

  • Doktorský program CERN-umožňuje studentům převážně technických oborů pracovat v CERN na své dizertační práci. O stáž se mohou ucházet studenti působící v oborech, jakými jsou aplikovaná fyzika, IT, strojírenství, elektronika, robotika, matematika a podobně. Délka trvání stáže je od 6 do 36 měsíců.
  • Technický program CERN —  je určen pro studenty bakalářského a magisterského stupně. O stáž se mohou ucházet studenti působící v oborech, jakými jsou aplikovaná fyzika, IT, strojírenství, elektronika, robotika, matematika a podobně. Stáž trvá od 4 do 12 měsíců. Do programu je každoročně vybíráno na 120 studentů.
  • Administrativní program CERN — se zaměřuje na studenty ekonomických a humanitních oborů, jakými jsou právo, finance, ekonomika, logistika, tlumočnictví, personalistika. Stáž trvá od 2 do 12 měsíců.

Forma a výše podpory:

  • Stáže jsou ze strany CERN placené ve výši od 3 300 CHF měsíčně.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru