Přeskočit na obsah

MŠMT — Program II — Sportovně talentovaná mládež ČR

Program je zaměřen na péči o sportovně talentovanou mládež v organizační struktuře, ve které je zohledněn věkový a výkonnostní růst talentů. Cílem programu je podpora přípravy sportovně talentované mládeže v občanských sdruženích ve věkové kategorii od 6 do 19 let s možností rozšíření až do 23 let. Současně je podpora zaměřena na finále celostátního projektu „Olympiády dětí a mládeže“. V podmínkách výzvy vycházíme ze Zásad pro rok 2012–2014, po zveřejnění podmínek pro 2015 bude výzva aktualizována.

Příjem žádostí:

 • Standardně jsou žádosti do tohoto programu přijímány kontinuálně vždy do 30. 9. předchozího roku.

Příjemci podpory:

 •  Dotace je určena sportovním svazům, organizacím, asociacím a federacím, které jsou členy mezinárodních sportovních federací.

Forma a výše podpory:

 • Sporty, které jsou na programu OH cca 93 %, z toho oblast ZPS do výše 3 %.
 • Sporty, které nejsou na programu OH cca 5 %, rezerva, mimořádné, aktuální záležitosti cca 2 %.

Typy podporovaných projektů:

 • Vrcholová sportovní centra mládeže - Podpora je určena na sportovní přípravu talentů věkové kategorie 19 až 23 let ve vybraných olympijských sportech.
 • Sportovní centra mládeže — Podpora je určena na sportovní přípravu talentovaných sportovců dorostenecké a juniorské kategorie (zpravidla 15 ‑19 let).
 • Sportovní střediska — Podpora je určena na sportovní přípravu talentů věkové kategorie 10 až 15 let ve vybraných sportovních svazech, které jsou zařazeny do systému přípravy sportovních talentů. Podpora je určena na doplnění základní sportovní přípravy dětí, zpravidla věkové kategorii od 6 let, které jsou zařazeny do systému přípravy sportovních talentů, v souladu s předloženým projektem svazu.
 • Příprava ostatních sportovních talentů — Podpora je určena na sportovní přípravu talentů věkové kategorie 6 až 19 let ve sportech, které nejsou zařazeny do programu Olympijských her, podpora je určena na sportovní přípravu zdravotně postižených sportovců, kde jsou spojeny věkové kategorie juniorů a seniorů, podpora je určena na finále celostátního projektu „ODM“.

Doplňující informace:

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat.

2 komentáře na “MŠMT — Program II — Sportovně talentovaná mládež ČR”

 1. Ilona Dolečková (za spolek Bezinky)
  Ilona Dolečková (za spolek Bezinky)

  Dobrý den…rádi bychom zažádali o dotaci v programu MŠMT — Program II Sportovně talentovaná mládež ČR …prosím o více informací a podmínky jak a kde zažádat nebo na koho se obrátit. ..předem děkuji a přeji hezký den Dolečková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nahoru